Bitmain IPO: ztráty společnosti dosahují 500 milionů dolarů 

0
bitcoin bitmain logo

Zpravodaj Coindesk zjistil, že ztráty těžebního giganta světa kryptoměn, Bitmainu, se během třetího kvartálu roku 2018 vyšplhaly až na závratných 500 milionů dolarů.

Společnost Bitmain nedávno osvětlila své finanční výměry během spolupráce s největší burzou Hong Kongu, HKEX, která nyní přezkoumává žádost o aplikaci Bitmainu, poprvé podanou během září minulého roku.

Bitmain tedy momentálně poprvé potvrzuje finanční ztráty, které jsou pro společnost pochopitelně špatným znamením. Až doteď se ve finančních výměrech společnosti mluvilo pouze o explozivním růstu, jelikož Bitmain profitoval razantním způsobem hned několik let po sobě.

Vypouští Bitmain „fake news“? 

Krátce po vydání těchto informací se čínskému zpravodaji Caijing údajně ozval zástupce společnosti Bitmain s tím, že: „… tyto pověry nejsou pravdivé. Ve skutečnosti chystáme oficiální prohlášení, které však bude plně v souladu s relevantními zákony a regulacemi.“ 

Nicméně, o Bitmainu se již i tak celosvětově ví, že byl nucen uzavírat kanceláře a snižovat počty zaměstnanců, k čemuž došlo s největší pravděpodobností právě kvůli nečekaným finančním ztrátám.  

Ztráta krypto portfolia

Dále update burzy HKEX poukazuje na viditelné snížení krypto holdingů Bitmainu. Ještě během června 2018 portfolio společnosti dosahovalo 800 milionů dolarů. Na konci třetího kvartálu se však holding scvrkl o celých 100 milionů.

Bitmain tedy momentálně drží kryptoměny v hrubé hodnotě 700 milionů dolarů.  

Aplikace burzy HKEX podaná Bitmainem zmiňuje, že mezi hlavní kryptoměny portfolia Bitmainu patří BitcoinDash, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum. Od 30. září 2018 se však tyto kryptoměny cenově propadly o dalších 50 % dolů.  

Závěr

Burza HKEX je momentálně na vážkách. Nerozhodnost v otázce, zdali Bitmain na burzu přijmout nebo ne, vyplývá zejména z obav HKEXu o udržitelnost hodnoty Bitmainu, který se momentálně finančně nachází v divokých vodách.

O nadcházejícím vývoji Bitmainu vás samozřejmě budeme pravidelně informovat. Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku a Twitteru pro každodenní zprávy ze světa kryptoměn.

Čtěte dále:

Bitmain vyklízí pozice? Amsterdamské kanceláře uzavřeny

Zdroj:
Coindesk

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na