Bitmain vyklízí pozice? Amsterdamské kanceláře uzavřeny

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...

Známá gigantická společnost Bitmain, soustřeďující se na těžbu kryptoměn a produkci ASIC minerů, dnes ohlásila další z kroků vedoucích k redukci celosvětových operací. Tentokrát se změny dotkly holandských kanceláří v Amsterdamu.  

První známky snahy o snížení nákladů začal Bitmain dávat najevo již během listopadu minulého roku, kdy uzavřel své vývojové centrum pro blockchain v Izraeli. Důvodem je, dle oficiálních prohlášení společnosti, potřeba zajistit dlouhodobou udržitelnost a zdravou škálovatelnost.

Společnost údajně utrpěla ztráty z důvodu snížení profitability těžby Bitcoinu během minulých měsíců. Cena BTC se momentálně pohybuje okolo 3.600 dolarů. 

“V průběhu budování dlouhodobě udržitelné a škálovatelné společnosti je potřeba implementovat několik personálních a operačních úprav. Součástí těchto úprav je právě i uzavření kanceláří v Amsterdamu a Izraeli.”  

“Momentálně se z části přestáváme soustředit na výpomocné operace. Naším hlavním zájmem je opravdové jádro Bitmainu.” 

Redakce kryptomagazínu Cointelegraph se dnes Bitmainu ptala na bližší informace, navazujícího komentáře se jim však nedostalo.

Mohlo by vás zajímat: Armagedon pro těžaře, už jen dva ASIC minery jsou ziskové

Pověsti o Bitmainu nevěstí nic dobrého

Od té doby, co na povrch vypluly zprávy o ukončení operací v Izraeli, kolují  na internetu zvěsti o tom, že má Bitmain v plánu v blízké době snížit celkové stavy personálu (momentálně čítající zhruba 2,500 zaměstnanců) až o polovinu.

Tyto pověsti však prozatím nebyly oficiálně potvrzeny. Zároveň další ze zdrojů mluví o problémech Bitmainu s plánovanou počáteční veřejnou nabídkou (IPO), která je údajně ohrožena z důvodu stávající nejistoty v oblasti regulací.

Veškeré změny v Bitmainu doprovází i momentální přeskupení ve vedení, během kterého mají být stávající vedoucí pracovníci Jihan Wu a Micree Zhan jmenováni na pozice spolupředsedy. Nahradit je má Wang Haichao, který ve společnosti doposud pracuje jako ředitel produktového inženýrství.

Podobné zprávy o Bitmainu vyšly na povrch i minulý týden, kdy bylo ohlášeno ukončení těžebních operací v Texasu. Původní operační plán těžební plochy v Texasu přitom vypadal vcelku nadějně: společnost projektovala přínos pro místní ekonomiku v rámci 500 milionů dolarů.

Bitmain však zdaleka není jedinou krypto společností, která je nucena snížit kapacitu. Mimo ni se propouštění dotklo například i známé kryptoburzy Huobi nebo startupu ConsenSys, založeného na Ethereum blockchainu.

Co číst dále?

Velryby se probouzejí – Můžeme se těšit na zvýšenou volatilitu?

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře