Bitmain vyklízí pozice? Amsterdamské kanceláře uzavřeny

3
tezba mining

Známá gigantická společnost Bitmain, soustřeďující se na těžbu kryptoměn a produkci ASIC minerů, dnes ohlásila další z kroků vedoucích k redukci celosvětových operací. Tentokrát se změny dotkly holandských kanceláří v Amsterdamu.  

První známky snahy o snížení nákladů začal Bitmain dávat najevo již během listopadu minulého roku, kdy uzavřel své vývojové centrum pro blockchain v Izraeli. Důvodem je, dle oficiálních prohlášení společnosti, potřeba zajistit dlouhodobou udržitelnost a zdravou škálovatelnost.

Společnost údajně utrpěla ztráty z důvodu snížení profitability těžby Bitcoinu během minulých měsíců. Cena BTC se momentálně pohybuje okolo 3.600 dolarů. 

„V průběhu budování dlouhodobě udržitelné a škálovatelné společnosti je potřeba implementovat několik personálních a operačních úprav. Součástí těchto úprav je právě i uzavření kanceláří v Amsterdamu a Izraeli.”  

“Momentálně se z části přestáváme soustředit na výpomocné operace. Naším hlavním zájmem je opravdové jádro Bitmainu.” 

Redakce kryptomagazínu Cointelegraph se dnes Bitmainu ptala na bližší informace, navazujícího komentáře se jim však nedostalo.

Mohlo by vás zajímat: Armagedon pro těžaře, už jen dva ASIC minery jsou ziskové

Pověsti o Bitmainu nevěstí nic dobrého

Od té doby, co na povrch vypluly zprávy o ukončení operací v Izraeli, kolují  na internetu zvěsti o tom, že má Bitmain v plánu v blízké době snížit celkové stavy personálu (momentálně čítající zhruba 2,500 zaměstnanců) až o polovinu.

Tyto pověsti však prozatím nebyly oficiálně potvrzeny. Zároveň další ze zdrojů mluví o problémech Bitmainu s plánovanou počáteční veřejnou nabídkou (IPO), která je údajně ohrožena z důvodu stávající nejistoty v oblasti regulací.

Veškeré změny v Bitmainu doprovází i momentální přeskupení ve vedení, během kterého mají být stávající vedoucí pracovníci Jihan Wu a Micree Zhan jmenováni na pozice spolupředsedy. Nahradit je má Wang Haichao, který ve společnosti doposud pracuje jako ředitel produktového inženýrství.

Podobné zprávy o Bitmainu vyšly na povrch i minulý týden, kdy bylo ohlášeno ukončení těžebních operací v Texasu. Původní operační plán těžební plochy v Texasu přitom vypadal vcelku nadějně: společnost projektovala přínos pro místní ekonomiku v rámci 500 milionů dolarů.

Bitmain však zdaleka není jedinou krypto společností, která je nucena snížit kapacitu. Mimo ni se propouštění dotklo například i známé kryptoburzy Huobi nebo startupu ConsenSys, založeného na Ethereum blockchainu.

Co číst dále?

Velryby se probouzejí – Můžeme se těšit na zvýšenou volatilitu?

Zdroj:
cointelegraph.com

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LofaseljukeejesLukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

Původní operační plán těžební plochy v Texasu přitom vypadal vcelku nadějně: společnost projektovala přínos pro místní ekonomiku v rámci 500 milionů dolarů.

— a kde by se takovej ranec v přinosu našel??? To si vycuvali z prstu…

Lofas
Host
Lofas

Ty zprávy jsou jen opsané ze zahraničních webů ,oni nemají své vlastní zdroje trapáci

eljukeejes
Host
eljukeejes

V průběhu budování dlouhodobě udržitelné a škálovatelné společnosti je potřeba implementovat několik personálních a operačních úprav. Součástí těchto úprav je právě i uzavření kanceláří v Amsterdamu a Izraeli.”
————-
Libí se mi vždycky tahle omáčka. A ono stačí napsat. Krachujeme dámy a pánové.