Bitmain odpískal svůj plánovaný projekt v Texasu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...

Společnost Bitmain, největší výrobce těžařského zařízení na světě, pozastavila všechny své aktivity v Texasu. Tam měl Bitmain vybudovat největší těžařské středisko v zemi.

Texaské rádio (Texas Public Radio) informovalo o pozastavení projektu 11. ledna 2019. Společnost údajně snižuje nejen rozsah operací, ale i počet zaměstnanců.

Budoucnost Texasu nejistá

Čínský gigant Bitmain údajně pozastavil všechny své aktivity v Texasu, kde měl v plánu vybudovat těžařské a datové centrum v hodnotě 500 milionů dolarů. Těžební prostory, nacházející se blízko průmyslového města Rockdale prozatím byly uzavřeny a provoz v nich ukončen.

Další budoucnost této země je dosti nejistá, protože dva největší zaměstnavatelé zastavili své provozy, uvádí Texas Public Radio. Země zatím ztratila 30 % základu, ze kterého se počítají daně a v roce 2019 by mohly přijít další ztráty.

Steve Young, soudce Milan County, se k situaci vyjádřil takto:

“Jsem skutečně zklamán (…) Potřebujeme nějaké pozitivní zprávy a nějaké nové pracovní pozice. Potřebujeme zde vybírat více daní, a toto byl krok správným směrem.”


Plán na vybudování jednoho z největších těžařských center v Severní Americe oznámila společnost v roce 2018. Tehdy uvedla, že provoz vytvoří několikaset nových pracovních míst. V době tohoto prohlášení byla hodnota Bitcoinu 8 000 USD.

Dnes se jeho cena pohybuje přibližně kolem hodnoty 3 600 USD a společnost zažívá očividné těžké chvíle. Bitmain údajně propustil až polovinu svých zaměstnanců a ukončil svou činnost v Izraeli.

Mohlo by vás zajímat: Armagedon pro těžaře, už jen dva ASIC minery jsou ziskové

Nejdál dojdeš pomalu

Mluvčí Bitmainu však údajně prohlásil, že ačkoli ve společnosti probíhají redukce počtu zaměstnanců, operace v Rockdale bude i dále pokračovat:


“Bitmain by rád pozvedl toto místo, ale s ohledem na tržní podmínky musíme postupovat pomalým tempem.”


Chris Whittaker, manažer města Rockdale, se v rádiu vyjádřil, že doufá, že společnost bude nadále sídlit ve městě, protože má velký potenciál přivést do oblasti další technologické společnosti.

Společnost mezitím pokračuje a zveřejnila nové zprávy o omezeních v různých odděleních. Ve čtvrtek Bitcoinist uvedl, že firma získá nového generálního ředitele, protože spoluzakladatelé od těchto administrativních povinností odstupují.

Společnost Bitmain své působení v oblasti kryptoměnové těžby zpomaluje a její monopol se zmenšuje. V polovině roku 2018 jeho pooly BTC.com a AntPool dosahovaly až téměř 51% kontroly celkového těžebního BTC hashrate. V současnosti oba pooly představují pouze 24 %, což je méně než čtvrtina.

Tip redakce: Těžba zlata spotřebuje až 20x víc energie než těžba Bitcoinu

Co číst dále?

Další problémy Bitmainu – Úvodní nabídka akcií Bitmain v ohrožení

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravila Katka S.

Zdroje:
bitcoinist.com
btcmanager.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře