Bitmain CEO’s rezignují na své pozice – má největší těžební gigant vážné problémy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Humbuk okolo Bitcoinu zesiluje • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů spadla o 9,29 % • Autor Černé labutě zavřel svůj účet u Coinbase • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

Propad ceny kryptoměn má závažné dopady na společnosti pohybující se v tomto prostoru. Mnoho firem se potýká s nedostatkem financí a problém se výrazně dotýká i těžařů. Objevily se zatím nepotvrzené informace, že největší těžební společnost Bitmain přijde o své výkonné ředitele. 

Propad si vybírá svou daň

Čínské médium Odaily přišlo s zatím nepotvrzenými informacemi, že ve společnosti Bitmain končí oba výkonní ředitelé. Jedním z nich je Jihan Wu a druhým je Jenke Group. Odaily cituje zdroj přímo ze společnosti Bitmain, který tvrdí, že odchod vedoucích pracovníků je na spadnutí.

Zdroj také tvrdil, že zaměstnanci společnosti nebyli spokojeni s řízením společnosti. Zdá se, že systém dvou výkonných ředitelů se neosvědčil. Zatím se neví, kdo výkonné ředitele nahradí, ale podle Odaily se spekuluje pouze o jednom jméně, a tím by mělo být Wang.

Více se o společnosti Bitmain dozvíte v článku – Bitmain a 3 nepříjemná fakta, o kterých byste měli vědět.

Odchod vedoucích pracovníků může být indikátorem, že se firma nachází ve svízelné situaci. Již dříve se totiž ukázalo, že Bitmain musel propouštět velké množství zaměstnanců. Bear market si tak velmi pravděpodobně vybírá svou daň, která se nevyhne ani těm největším gigantům.

Mohlo by vás zajímat – Bitmain údajně propustil celý tým zaměstnanců a tím to nekončí.

Situace může být kritická

Odaily také informovalo o tom, že dle nespecifikovaných zdrojů ze společnosti Bitmain se může kompletně zastavit veškeré těžení. Kompletní zastavení těžebních operací by mohlo sebrat přibližně 11 % z celkového těžebního výkonu sítě.

Bitmain totiž tvoří tzv. mining pool, který je znám pod názvem Antpool. Těžební pool je v podstatě spojením sil různých těžařů, kteří jsou následně díky této spolupráci schopni generovat výrazně vyšší zisky, než když by těžili pouze sami. Čínská společnost přitom tento rok spustila i pool na těžbu Etherea.

Více se dozvíte zde – Pobočka Bitmainu, BTC.com spouští pool pro těžbu Etherea.

Nicméně se nedá očekávat, že zastavení těžebních operací Bitmain by bylo výraznou ranou pro BTC či ETH. Ačkoliv by byla ztráta 11,8 % výkonu sítě jistě znatelná, dá se očekávat, že pro BTC nebude problém se s touto situací vyrovnat.

Čekají nás těžké časy?

Bitmain může být první vlaštovkou, kterou budou následovat další. Vše bude záležet na tom, jak dlouho bude trvat „krypto zima“, a také jak bude tvrdá. Těžba zatím nijak výrazně postižena nebyla. Naopak odvětví, jako jsou ICOs, zažívají opravdu krušné časy.

Po obrovském ICO boomu v roce 2017 se nově vznikající projekty setkaly s tvrdou realitou. Výběr peněz již není ani zdaleka tak lehký a najít ICO, které by přineslo zisk, je jako hledat jehlu v kupce sena. Mnoha projektům také dochází peníze a dá se předpokládat, že než přijde opět významnější růst, tak mnoho projektů skončí.

Více informací o investování do ICO v době bear marketu najdete zde – Trhy krvácejí – jak investovat do ICO v těchto časech? 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře