Další problémy Bitmainu – Úvodní nabídka akcií Bitmain v ohrožení

0
(0)

Zprávy a souhrny

Společnost Bitmain se pyšnila výsadním postavením v rámci krypto prostoru. Po úspěšném roce 2017 to vypadalo, že Bitmain nastoupil cestu úspěšné společnosti. Obzvlášť závěr roku 2018 ovšem připravil této společnosti hluboké vrásky. 

Rekordní zisky společnosti

Společnost Bitmain byla oceněna na neuvěřitelných 14 miliard. Ačkoliv je BTC stále považován za velmi rizikovou investici, tak Bitmain byl viděn jako stabilní entita. Hlavním důvodem, proč byla společnost oceněna tak vysoko, byly zisky. Bitmain vykázal čistý zisk v hodnotě 1,1 miliardy dolarů za rok 2017.

Více informací o Bitmain IPO – Bitmain IPO se blíží – firma v Q1 2018 vydělala 1,1 miliardy 

Kryptozima ovšem dopadá tvrdě na všechny účastníky trhu. A čím výše se pohybujete, tím horší pak bude pád. A zdá se, že Bitmain nyní prožívá velmi kritické chvíle své existence. Nejprve prosákly zprávy o tom, že Bitmain ruší některé týmy, následně se ukázalo, že i výkonní ředitelé společnosti jsou nuceni odejít ze svých pozic.

Spekuluje se také o tom, že Bitmain zastaví své těžební operace. Další ranou pro úspěšnou společnost je výrok regulátora z Hong Kongu. Ten zpochybnil budoucí úvodní nabídku akcií společnosti Bitmain.

Krypto stále čelí nejistotám

Kryptoměny stále čelí problémům. Obzvláště institucionální svět je považuje za velmi rizikovou investici. To se pak promítá i do dalších oblastí fungování kryptoměn. Existuje velmi výrazný střet mezi ustálenými institucemi a začínajícím odvětvím kryptoměn.

Hongkongský regulátor řekl, že zatím nebude schvalovat žádná IPO, která jsou spojena s kryptoměnami. Hlavním důvodem je fakt, že chybí jasný regulační a zákonný rámec pro kryptoměny. Tato svízelná situace zatím nemá dohledné řešení. Takovým řešením by byla tvorba regulačního rámce, což má ovšem další úskalí.

Chcete vědět více o regulaci kryptoměn? Coinbase UK: potřebujeme regulace

Pokud bude chtít stát vytvořit regulované podmínky pro kryptoměny, tak musí brát v potaz několik faktorů. Přísné regulace sice budou chránit investory do kryptoměn, ale na druhé straně vznikne problém s rozvojem kryptoměn. Silné regulace by totiž bránily překotnému rozvoji kryptoměn.

Může Bitmain skončit?

Ačkoliv se zdá, že Bitmain čelí mnoha problémům, tak není pravděpodobné, že by společnost zkrachovala. Její hlavní činnost totiž tvoří výroba těžebního hardwaru. Výroba Asic minerů tvoří přes 90 % zisků této společnosti a zatím se to nejeví jako reálná varianta.

Co jsou to ASIC minery? Tvrdý boj ASIC výrobců – Bitmain, Bitfury a Ebang představují své novinky

Případ Bitmainu spíše vypovídá o tom, jak je kryptoměnové prostředí nestálé, a s jakými se potýká problémy. Problémy se táhnou od chybějící regulace až po cenovou nestabilitu, která děsí mnoho investorů. Bitmain v brzké době z trhu rozhodně nezmizí a dá se očekávat, že v době růstu cen kryptoměn se i Bitmainu začne blýskat na lepší časy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: