Bitcoin se dostane zpět na 20 000 $ – bude to však dlouhá a strastiplná cesta

0
(0)

Veřejnost už dva roky očekává, kdy se Bitcoinu podaří dostat zpět na hodnoty okolo 20 000 dolarů. Podle analytika společnosti USB Kevina Denneana čeká Bitcoin dlouhá, nelehká a strastiplná cesta. Nic však není nemožné.

Pro časopis Forbes Dennean tento týden uvedl, že všechny investiční bubliny v minulosti, poté co splaskla jejich bublina, čekala dlouhá cesta za dosažením svých nových maxim. Jako příklad uvádí index Dow Jones Industrials, kterému tato cesta trvala celých 22 let. Dennean rovněž připomíná, že ne každá investiční komodita dokázala dosáhnout nebo překonat svá historická maxima. V tomto případě analytik také věří, že stejně jako v případě jiných investičních komodit, tak cesta za dosažením předešlých hodnot může být velmi pomalá a bolestivá.

Právě s těmito tvrzeními však zásadně nesouhlasí John McAfee, který tvrdí, že není možné srovnávat decentralizovanou digitální měnu s vývojem akciových trhů. Ve své podstatě je totiž Bitcoin prostředkem jednoduchých plateb a ne jen investicí, jako je to v případě akcií.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin letos překonal Nasdaq 100 a S&P 500 – Vyplatí se letos investovat do kryptoměn?

Pozitivní fundamenty BTC

Aktuálně však Bitcoin ženou vpřed pozitivní fundamenty, právě ty mohou pomoci jeho dalšímu růstu hodnoty. Dvoutýdenní MACD (moving average convergence divergence) indikuje pozitivní trend, a to dokonce poprvé od května 2015. Dalším faktorem je, že Bitcoin netestoval cenové dno už 123 dní, což naznačuje dlouhodobější pozitivní trend vývoje cen na trhu.

Růstu hodnoty samozřejmě nadále důvěřuje všem známý John McAfee, který nadále tvrdí, že Bitcoin dosáhne hodnoty 1 milionu dolarů do roku 2020. Proč to stále tvrdí, však už předpokládám, že všichni víte. Důvěru v růst projevil i Wences Casares, ředitel společnosti PayPal, který říká, že klíčem k úspěchu Bitcoinu je právě jeho vlastnost decentralizovaného platidla. A právě neschopnost některých selhávajících států a ekonomik dnešního světa povede ke zvýšení počtu HODLERů, což jde ruku v ruce s potenciálem pro zvyšování jeho hodnoty.

Kdy se dočkáme nového ATH? To nikdo netuší, většina běžných investorů však určitě drží palce Johnu McAfeemu (životopis Johna McAffeeho naleznete zde).

Co číst dále?

Jak se těžilo v roce 2013? – Návratnost 20 dnů, ale i nespolehlivé raisery

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš B.

Zdroj:
cnn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Blábol

Tak pokud to dobře chápu tak podle odborníku může trvat 22 let nové maximum aby dosáhl 21 tisíc dolarů a po dlouhých 22 letech což je 2041 konečně Bitcoin dosáhne své maximum aby během týdne opět dumpl o 90% a pak se bude opět čekat dalších 20 – 30 let než dosáhne nového maxima 22 tisíc dolarů to je dobrá vyhlídka do budoucna , desítky let bude trvat než dosáhne svého nového maxima ale pak bude stačit pár dní aby dumpl na své minima .

Kamil

A největší sranda je ta, že i kdybys měl náhodou pravdu a těch 21tis. dolarů dosáhne za 22 let, tak díky inflaci to vlastně vůbec žádné maximum nebude. Naopak to bude mít třeba jen 50% hodnotu oproti roku 2017.

Rob

Perfektní odpověď!! 🙂

Rob

A přesně tak to bude! Proč byste si to nemohl myslet? Jste přeci fanouškem Bitcoinu, ne? Proto jste rád, že jej máte, no ne? Vypadá to, že Bitcoin je dnes vlastně investicí, ale není jí ve skutečnosti v první řadě. Snad i proto se chová tak nezvykle – podivně. Jakmile se ale kryptoměny začnou opravdu používat, s čímž takzvaní investoři většinou sami nepočítají, což je smutné, tak potom… A ony se používat budou, přátelé.

Kokršpaněl

Když to takhle bude proč by do toho lezli instituce jako Bakkt NASDAQ Fidelity a měli v nabídce tu nejhlavnější kryptoměnu z největším podílem svých investic kde budou velcí hráči takzvaně hodlovat .Kdyby to mělo přesně takhle skončit tak tihle instituce do toho vstupovat nebudou. Na víc čím dál tím víc se začíná platit BTC (ted nějaká cestovka začíná přijímat platby v BTC , nějaký dopravce začal taky přijímat platby BTC ,některé realitky přijímají platby v BTC , pojištovny začínají jistit BTC , to jsou všechno v podstatě dobré zprávy pro BTC a to že to neporoste na ceně je možná jen dobře protože to je velká cesta k mas adopci , pokud to nebude brutálně dumpovat o 50% a nový ALTh zrobí BTC za 50 let už není podstatné , podstatné pro BTC je mass adopce což se za tím pro BTC vyvíjí daleko lépe než v roce 2017 kdy na to BTC nebyl ještě připravený ).

Xko

Podle odborniku mel bitcoin uz 673x umřít. Jinak nastuduj si jak se cena bitcoinu historicky vyvijela a pak mozna nebudes psat takove blaboly.

Cryptominer

To je zase článek a ten komentář stojím za to.

spot_img