Bitcoin se dostane zpět na 20 000 $ – bude to však dlouhá a strastiplná cesta

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Veřejnost už dva roky očekává, kdy se Bitcoinu podaří dostat zpět na hodnoty okolo 20 000 dolarů. Podle analytika společnosti USB Kevina Denneana čeká Bitcoin dlouhá, nelehká a strastiplná cesta. Nic však není nemožné.

Pro časopis Forbes Dennean tento týden uvedl, že všechny investiční bubliny v minulosti, poté co splaskla jejich bublina, čekala dlouhá cesta za dosažením svých nových maxim. Jako příklad uvádí index Dow Jones Industrials, kterému tato cesta trvala celých 22 let. Dennean rovněž připomíná, že ne každá investiční komodita dokázala dosáhnout nebo překonat svá historická maxima. V tomto případě analytik také věří, že stejně jako v případě jiných investičních komodit, tak cesta za dosažením předešlých hodnot může být velmi pomalá a bolestivá.

Právě s těmito tvrzeními však zásadně nesouhlasí John McAfee, který tvrdí, že není možné srovnávat decentralizovanou digitální měnu s vývojem akciových trhů. Ve své podstatě je totiž Bitcoin prostředkem jednoduchých plateb a ne jen investicí, jako je to v případě akcií.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin letos překonal Nasdaq 100 a S&P 500 – Vyplatí se letos investovat do kryptoměn?

Pozitivní fundamenty BTC

Aktuálně však Bitcoin ženou vpřed pozitivní fundamenty, právě ty mohou pomoci jeho dalšímu růstu hodnoty. Dvoutýdenní MACD (moving average convergence divergence) indikuje pozitivní trend, a to dokonce poprvé od května 2015. Dalším faktorem je, že Bitcoin netestoval cenové dno už 123 dní, což naznačuje dlouhodobější pozitivní trend vývoje cen na trhu.

Růstu hodnoty samozřejmě nadále důvěřuje všem známý John McAfee, který nadále tvrdí, že Bitcoin dosáhne hodnoty 1 milionu dolarů do roku 2020. Proč to stále tvrdí, však už předpokládám, že všichni víte. Důvěru v růst projevil i Wences Casares, ředitel společnosti PayPal, který říká, že klíčem k úspěchu Bitcoinu je právě jeho vlastnost decentralizovaného platidla. A právě neschopnost některých selhávajících států a ekonomik dnešního světa povede ke zvýšení počtu HODLERů, což jde ruku v ruce s potenciálem pro zvyšování jeho hodnoty.

Kdy se dočkáme nového ATH? To nikdo netuší, většina běžných investorů však určitě drží palce Johnu McAfeemu (životopis Johna McAffeeho naleznete zde).

Co číst dále?

Jak se těžilo v roce 2013? – Návratnost 20 dnů, ale i nespolehlivé raisery

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš B.

Zdroj:
cnn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře