Bitcoin letos překonal Nasdaq 100 a S&P 500 – Vyplatí se do něj investovat své peníze?

0
(0)

Situace kolem Bitcoinu se po šílených letech 2017 a 2018, kdy nejprve vyrostl do nebes a následně se propadl o 85 %, pomalu uklidňuje. Po prvním čtvrtletí 2019 poprvé po roce vykázal malý zisk a v průběhu dubna předvedl růst o 20 %. Investice do Bitcoinu v lednu 2019 by vám k dnešnímu dni přinesla zisk přibližně 35 %, čímž tato kryptoměna překonala většinu dalších aktiv jako například Nasdax 100 index, případně S&P 500.

Digitální svět, zdá se, vítězí a krypto letos zase rychle roste. Charlie Bilello na Twitteru zveřejnil krásné srovnání Bitcoinu s některými komoditami, akciovými indexy, případně jinými aktivy. Překonala jej pouze ropa, a to přibližně o tři procenta. Za Bitcoinem je na třetím místě Nasdaq 100, který zaostává o 14 %.

Bitcoin tvoří kulaté dno – jsme z nejhoršího venku?

Na grafu hodnoty Bitcoinu v dolarech se pomalu vytváří formace kulaté dno, která signalizuje otáčení trendu. Zatímco v roce 2018 Bitcoin korigoval masivní nárůst ze zimy 2017, nyní už prakticky nemá kam dál padat. Zóna 3200 – 3800 $ se osvědčila jako velmi silný support. Nyní je tedy čas se podívat, jak vysoko by mohl vystoupat.

1D BTC/USD - BitfinexPodobnou situaci jsme tu už jednou měli. V roce 2015 začal Bitcoin pomalu růst a postupně vytvářet zisk. I v tomto období pravidelně překonával růst světové ekonomiky a většinu akciových indexů. Samozřejmě že výkony v minulosti nezaručují, že podobný růst zažijeme i v následujících měsících či letech, ale vzhledem k množství pozitivního fundamentu můžeme očekávat, že situace se bude i nadále zlepšovat.

Vyplatí se v roce 2019 investovat do Bitcoinu?

Tato otázka byla v minulosti již milionkrát zodpovězena a odpověď je většinou stále stejná. Ano! Ale to neznamená, že je to vhodná volba pro vás! Velmi záleží na tom, co od Bitcoinu očekáváte a s jak velkým portfoliem pracujete.

Obecně se však zdá, že nyní je opravdu správný čas na nákup a Bitcoin znova začíná předhánět klasické trhy. Je třeba se ale dobře rozhodnout, kolik do krypta vložíte. K tomuto tématu se vyjádřil i Wences Cesares – šéf společnosti XAPO:

“Myslím si, že pokud máte potfólio v hodnotě 10 milionů dolarů, měli byste asi 100 000 USD vložit do Bitcoinu (tedy přibližně 1 %, ale ne více, protože riziko ztrát zde samozřejmě vždy je). Pokud Bitcoin selže, portfolio přijde o jedno procento, což většina portfolií zvládne. Ale pokud Bitcoin naplní svůj potenciál, v průběhu 7 až 10 let může mít vaše investice do BTC vyšší hodnotu, než zbytek portfolia. “

Samozřejmě, toto je rada pro velké fondy.

Jak investovat do Bitcoinu, abych zbytečně neprodělal?


Obvykle platí, že pokud pracujete a vedete “normální život”, tak se vám asi nejvíce vyplatí rozložit si nákup do několika měsíců. Investovat pravidelně a nedívat se příliš na aktuální profit či ztrátu.

Dlouhodobé držení Bitcoinu se téměř vždy vyplatilo. V dobách, kdy trh padá po prasknutí bubliny (např. v roce 2018), je to náročnější, ale momentálně jsme se dostali do bodu, kdy už Bitcoin nemá kam padat.

Rozložením nákupu na delší dobu si zprůměrujete nákupní cenu a pravděpodobně vyděláte více, než pokud byste nakoupili vše najednou. Impulzivní nákupy totiž provázejí i impulzivní prodeje a většina lidí do těchto činností tahá emoce, což je recept na katastrofu.

Chcete se vyhnout zbytečným chybám a nakupovat kryptoměny tím nejlepším způsobem? Pomoci vám v tom může tento článek:

3 způsoby, jak zbohatnout na kryptoměnách – který z nich je ten nejlepší?

Případně zvažte použití této jednoduché strategie, která se osvědčila již mnoha začátečníků a generuje trochu lepší zisky, než je pouhé pasivní držení:

[NÁVOD] Jednoduchá obchodní strategie pro začátečníky, u které nemůžete prodělat

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Nevyplatí se investovat do Bitcoinu jen blbec by investoval do Bitcoinu .

Čáp

Jsem rád že ty blbec nejsi a že jsi do Bitcoinu neinvestoval.. 😀

Bit Coin

To jste meli resit v cervnu a ne tedka . 🙂 . Tedka si klidne inevstujte ,ale bez zisku . 🙂 . Jen prilozite nic vic nic min . 😉 . Predtim se dal koupit za 47tis bitcoin ,tedka to je pres 110tis . Tak asi investice je trosku z cesty . 🙂 . To je zase clanek 😀

samslav84

Úplne nerozumiem tomu, čo chcete povedať. Čo má spoločné cena bitcoinu pred dvoma rokami s tým, či sa teraz oplatí nakupovať?

spot_img