Jak se těžilo v roce 2013? – Návratnost 20 dnů, ale i nespolehlivé raisery

0
dogecoin mining 2013

Když se dneska řekne těžba, všichni si nejspíše představí ASIC-y nebo 6kartové rigy ve stojanech, kde vše spokojeně bzučí. Takhle tomu ale nebylo vždy. Respektive bzučení sice ano, ale takto moderní sestavy ne. Odborníci na mining z Crypto Kingdom nás vzali na výlet do historie.

„Litecoin jsme těžili na GPU“

V 2013 jsme pro těžbu na grafických kartách používali pouze AMD. S Nvdiemi byly docela velké problémy, a i když se nakonec povedlo těžbu rozběhat, výkon byl hodně špatný. My jsme těžili na HD 7850, 7870 a HD 7970 s tím, že na střední třídu (7850 a 7870) byly asi o 2 týdny dříve odladěné těžební programy, byly více stabilní a zároveň tolik nehřály. Základní desku jsme osadili 2 kartami a pustili přímo těžbu Litecoinu. Stejně tak první den existence Dogecoinu byl hodně zajímavý.

Větší počet grafických karet na jedné základní desce byl možný díky raiserům. V roce 2013 jsme viděli jedny z prvních verzí a takřka všude jsme na ně četli jen samé stížnosti – jak to nefunguje, jak se karty sekají a dělají další problémy. Proto jsme první sestavy stavěli bez nich.

mining 1Stojany, jak je známe dnes, vznikaly až později. Pořizovací cenu jsme tlačili dolů, takže jsme měli stroje volně osazené bez skříní. Níže najdete fotku testovacího stroje při přechodu na ltcrabbit software a pool. Jednalo se o podobné řešení, jako je dnes Hive OS. To znamená, že jsme si stáhli image linuxu (BAMT, SMOS, PiMP ..), nainstalovali a najela těžba. Jako fee si tvůrcové tohoto softwaru účtovali prvních 15 minut kompletní těžby. To nebyl problém, dokud nepřišlo léto, stroje se začaly přehřívat a často se restartovaly. Pak těch 15 minut bylo nepříjemných.

mining 2

Už jen dva dny máte možnost využít 20% zľavu na signály od Crypto Kingdom a analýzy od Trading11 v jednom balíku! Využijte tuto ponuku a zvyšte vaše zisky z obchodování. 

Pohádková návratnost a první ASIC-y

Následně na trh přišly Radeon R9 270X, které měly prakticky identický výkon jako HD 7870, jen stály o 1400 Kč více a měly jinou krabici. V této době se návratnost pohybovala kolem 10-21 dnů, protože coiny poskočily za noc klidně o 300-500 %.

Také nám dorazil první ASIC – Bitmain Antminer S1 na Bitcoin. Doba dodání byla přibližně 40 dní a docela nás překvapilo, že uvnitř jsme našli prach. Dva další následovaly hned další den. Antminery S1 se nám vrátily za 20 dní. Problém byl, že 80 % zisku vzniklo v prvních 6 dnech a zbylých 20 % trvalo 14 dnů. Kdybychom je zapojili o týden později, nikdy by se nám cena peníze do nich vložené, nevrátily.

Od února 2014 začaly ceny krypta klesat, a to se nezměnilo další rok a půl. S poklesem altcoinů klesala i výtěžnost. Ke konci roku 2014 se pomalu nedalo ani mluvit o ziskovosti. V 2015 přišlo Ethereum a těžba se zase vyplácela.

Těžba dnes je situována především do větších farem, kde díky vysokému příkonu lze dosáhnout na lepší cenu elektrické energie, je efektivně řešená vzduchotechnika a funguje zde automatizovaná správa s minimem zásahů lidského technika.

Těžíme od roku 2013 a po 6 letech nám vychází průměrné zhodnocení více než 6% měsíčního čistého zisku pro klienta, a to úplně bez jakékoliv spekulace. Na novějších strojích jsou tato čísla ještě o něco lepší! Chcete těžit s námi a vytvořit si krásný pasivní příjem?

Teď je skvělý čas začít s miningem! Kliknutím zde získáte další informace.

Co číst dále?

Bitcoin letos překonal Nasdaq 100 a S&P 500 – Vyplatí se do něj investovat své peníze?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na