„Bitcoin nikdy nebude hacknut“

3.7
(6)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.
[speaker]

„Bitcoin znamená více důvěřovat algoritmu SHA256 než US Treasury,“ vtipkoval twitter účet Blockfolio. Kryptohráči velmi rychle okomentovali zprávu, že se hackeři nabourali do amerického ministerstva financí.

Je možná podpora v zahraničí

Podle zprávy agentury Reuters byla za útokem „sofistikovaná hackerská skupina“ podporovaná zahraniční vládou, údajně Ruskem. Podle tří lidí obeznámených s vyšetřováním byla skupina schopna nabourat americké ministerstvo financí i národní telekomunikační a informační správu (NTIA) a ministerstvo obchodu.

K incidentu došlo necelý měsíc poté, co Donald Trump vyhodil šéfa odboru kybernetické bezpečnosti z oddělení vnitřní bezpečnosti Chrisa Krebse. Agentura Reuters však uvedla, že hackeři „po měsíce“ sledovali e-maily zaměstnanců NTIA v Microsoft Office 365. Mohly být porušeny také další vládní agentury, ale zdroje neposkytly další podrobnosti.

Reakce byly okamžité

V reakci na útok na tak mocnou vládní agenturu poukázali kryptohráči na výhody Bitcoinu (BTC).

„Bitcoin nikdy nebude hacknut,“ uvedl na Twitteru Dan Held, obchodní šéf v Krakenu. Bitcoinový býk Anthony „Pomp“ Pompliano zopakoval Heldův sentiment slovy: „Bitcoin nebyl nikdy hacknut.“

Blockfolio se zaměřilo na kybernetickou bezpečnost NTIA, což znamená, že agentura používala pro své kryptografické zabezpečení datové algoritmy:

Není jasné, zda došlo v důsledku vniku k narušení finančních prostředků. V době vydání se zdá, že hack byl omezen na informace potenciálně ukradené z e-mailů vládních agentur.

Zakladatel a generální ředitel MyCrypto Taylor Monahan řekl:

„Jsou k smíchu. Pokladnici již hackli interní hráči.“

Toto prohlášení může odrážet vládu Spojených států, která v roce 2020 vytiskne více peněz než za téměř celou existenci země.

Závěr

Bezpečnost je důležitá. Jak lze důvěřovat něčemu, do čeho se nabourají hackeři? Tady nejde jen o pozornost jedince.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře