[Polední zprávy] • Kraken: Bitcoin během bull runu snižuje korelaci s akciovými trhy • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se během posledních 24 hodin obchodoval za zhruba 11 400 USD, poté zamířil dolů a dosáhl dna 11 200 USD (na Binance). Býci však pohyb zachytili a zahájili působivý run severním směrem. BTC nejprve získal úroveň 11 500 USD a pak se vydal ještě dále na zhruba 11 720 USD. Jedná se o novou nejvyšší cenu, kterou BTC zaznamenal od začátku září. Nyní se obchoduje nad 11 500 USD. Tři nejvýznamnější americké akciové indexy uzavřely pondělní obchodní seanci také zeleně. Nicméně se zdá, že korelace mezi akciovými trhy a BTC se snižuje, viz zpráva níže.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: XMR/USD a ChainLink/USD – Máme tu další potvrzení bull trendu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Kraken: Bitcoin během bull runu snižuje korelaci s akciovými trhy 

Zpráva zveřejněná hlavní americkou kryptoburzou Kraken identifikovala známky toho, že korelace mezi bitcoiny (BTC), USD a tradičními finančními trhy nadále oslabuje. Zpráva společnosti Kraken ze září o volatilitě zjistila, že bitcoiny (BTC) od května do značné míry udržují negativní korelaci s americkým dolarovým indexem (DXY), a to i přes krátkou korelaci mezi těmito dvěma trhy počátkem září. Zpráva přisuzuje oddělení BTC od dolaru plánu amerického Federálního rezervního systému udržovat nulové procentní úrokové sazby alespoň do roku 2023. Bitcoin mezitím od května vykazuje pozitivní korelaci s Eurem. Zpráva konstatuje, že zatímco na začátku měsíce došlo k 8měsíčnímu minimu pro korelaci mezi BTC a S&P 500, korelace se později zvýšila, protože oba trhy zažily boční konsolidaci. Korelace bitcoinů se zlatem zůstala od poloviny července pozitivní, přičemž oba trhy zažívaly v posledních týdnech medvědí tlak. Kraken do budoucna očekává, že bitcoiny budou v říjnu vykazovat silnější výkon než v září, což by bylo v souladu s trendem, který se projevil v osmi z posledních devíti let.

CTO Ripple prodal 40 000 ETH za 1 USD, nyní lituje

V sérii tweetů zveřejněných 11. října CTO Ripple David Schwartz odhalil, že v roce 2012 prodal 40 000 etherů (ETH) za 1 USD, což by za dnešní ceny stálo více než 15,5 milionu USD. Schwartz rovněž uvedl, že lituje prodeje významné částky bitcoinů (BTC) za 750 USD a velké částky XRP za 0,10 USD.

Banky, burzy, firmy

Goldman Sachs je pesimistická, co se týká USD

Slavná investiční banka Goldman Sachs si podle všeho myslí, že krátkodobá a střednědobá budoucnost amerického dolaru vypadá bezútěšně. Medvědí přístup banky (s aktivy v hodnotě několika miliard dolarů k dolaru) by mohl vést příliv investorů k jiným aktivům – zejména bezpečným rájům, jako jsou kryptoměny a komodity, které v porovnání s fiat měnou neztratí hodnotu.

Kryptoburza BitBay měla nečekaný výpadek, už druhý tento rok

Estonská burza kryptoměn BitBay šla v pondělí bez vysvětlení téměř na dvě hodiny do režimu offline. Podle tweetu zveřejněného společností BitBay 12. října burza spadla přibližně v 16:28 (UTC) a poté pokračovala v obchodování v 18:10. Tento incident je druhým neplánovaným výpadkem společnosti BitBay v roce 2020. V březnu nebyli uživatelé schopni obchodovat déle než 18 hodin poté, co burza uvedla, že se potýká s „problémem se sítí“.

Grayscale Ethereum Trust nyní nabízí velkým investorům lepší likviditu

Společnost Grayscale oznámila, že její dceřiná firma Ethereum Trust (ETHE) se od 2. října stala společností zabývající se podáváním zpráv SEC. Bitcoin Trust společnosti Grayscale dosáhl stejného stavu na začátku roku 2020. Nyní, když má Ethereum Trust status vykazování SEC, jsou jeho akcie registrovány podle zákona o burze cenných papírů z roku 1934. Poté, co Grayscale Ethereum Trust získal tento regulační status, mohl by sloužit jako katalyzátor institucionálního kapitálu. Jako společnost poskytující hlášení SEC již nepodléhá dlouhým obdobím blokování, které dříve vázaly kapitál investora na 12 měsíců. Toto období blokování bylo nyní zkráceno na šest měsíců, což investorům poskytne to, co Grayscale popsal jako lepší likviditu.

DeFi

Startup Aave vybral 25 mil. USD v kole financování, vedeném Blockchain.com

Platforma pro půjčky DeFi na bázi Etherea Aave získala během svého posledního kola investic rizikového kapitálu celkem 25 milionů dolarů. Na nejnovějším kole financování Aave se podílelo několik společností, včetně Blockchain Capital, Standard Crypto a Blockchain.com.

Regulace, CBDC

Lagarde: ECB se velmi vážně zaobírá vznikem digitálního Eura

Během akce Mezinárodního měnového fondu (MMF) prezidentka ECB a bývalá prezidentka MMF uvedla, že Evropská centrální banka může vytvořit digitální euro. Pokračovala tím, že pandemie, která zasáhla celý svět, změnila způsob, jakým pracujeme a jak se chováme. To zahrnuje změny ve způsobu, jakým ekonomiky a společnosti obchodují a jak platí. Díky expanzi COVID-19 se zvýšil počet společností pracujících z domova a kupující začali přecházet na stránky elektronického obchodování, aby získali zboží a služby. Pokud jde o objem a velikost, odvětví elektronického obchodování od února vzrostlo o 20 %. V budoucnu by se toto odvětví mohlo dále rozšiřovat. O digitálním euru Christine Lagarde uvedla: „Digitální euro nikdy nebude náhradou za hotovost. Je to velmi dobrý doplněk a velmi dobrá částečná náhrada“.

Zajímavosti

Poradce kryptofirmy vyhrál Nobelovu cenu

Algorand, blockchainová platforma proof-of-stake založená vynálezcem tzv. důkazu nulových znalostí Silviem Micaliem, se může pochlubit týmem poradců, který zahrnuje výzkumníky z MIT, odborníky na teorii her, několik vítězů ceny Turing Award a spoluzakladatele AngelList Navala Ravikanta. Nyní může do tohoto svého mixu přidat laureáta Nobelovy ceny. Královská švédská akademie věd dnes udělila Nobelovu cenu za ekonomické vědy poradci Algorandu Paulovi Milgromovi. Spolu se svým stanfordským kolegou a spoluautorem Robertem Wilsonem navrhl Milgrom nové typy aukcí pro trhy, které se k aukcím obvykle nehodí, například rádiové frekvence.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře