Hackeři získali kontrolu nad populárními krypto doménami

0
hacker hackeři
zdroj: pixabay.com

Hackeři oklamali několik zaměstnanců platformy GoDaddy, aby jim začátkem listopadu předali kontrolu nad doménami kryptoměnových služeb.

Útok na krypto domény

Podle vyjádření bezpečnostní skupiny Krebsonsecurity.com podvodníci začátkem listopadu letošního roku přesměrovali webový a e-mailový provoz určený pro několik platforem, které se zabývají kryptoměnami. Terčem útoku se stala největší doménová platforma na světě, GoDaddy.

Zaměstnanci GoDaddy byli oklamáni neznámými útočníky, kteří je donutili převést vlastnictví nebo kontrolu nad cílenými doménami skupině hackerů. Útočníci tak převzali kontrolu nad více než šesti doménami.

Mezi nejznámější domény, které se staly terčem útoku, byly kryptoměnová burza Liquid, NiceHash a platforma pro digitální platby Wirex. U několika dalších důležitých domén útočníci změnili své záznamy DNS.

Útok vyvrcholil 13. listopadu letošního roku. Hackeři se během útoku spoléhali na kopírování svých cílů za účelem oklamat zaměstnance doménové platformy GoDaddy. Kryptoměnová burza Liquid uvedla, že útočníci mohli získat přístup k osobním informacím zákazníků.

Bezpečnostní tým GoDaddy uvedl, že se více zaměří na vzdělání svých zaměstnanců a tomu, jak předcházet podobným útokům. Ve svém nedávném vyjádření k situaci doménová platforma uvedla:

„Vzhledem k tomu, že podvodníci jsou ve svých útocích stále sofistikovanější a agresivnější, neustále vzděláváme zaměstnance o nových taktikách, které by proti nim mohly být použity. Přijímáme nová bezpečnostní opatření, abychom zabránili budoucím útokům.“

Závěr

Letošní rok se kromě růstu kryptoměn a nevídanému boomu decentralizovaných financí také nese v obřím nárůstu podvodníků, kteří cílí na kryptoměnový sektor. Phishingové útoky v posledních několika měsících razantně přibývají a varují před nimi i majitelé největších společností světa.

Na internetu buďte velmi opatrní a v kryptoměnovém prostředí to platí dvojnásobně. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se s nimi obrátit na naše diskuzní fórum Kryptomagazinu.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře