Hackeři získali kontrolu nad populárními krypto doménami

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Hackeři oklamali několik zaměstnanců platformy GoDaddy, aby jim začátkem listopadu předali kontrolu nad doménami kryptoměnových služeb.

Útok na krypto domény

Podle vyjádření bezpečnostní skupiny Krebsonsecurity.com podvodníci začátkem listopadu letošního roku přesměrovali webový a e-mailový provoz určený pro několik platforem, které se zabývají kryptoměnami. Terčem útoku se stala největší doménová platforma na světě, GoDaddy.

Zaměstnanci GoDaddy byli oklamáni neznámými útočníky, kteří je donutili převést vlastnictví nebo kontrolu nad cílenými doménami skupině hackerů. Útočníci tak převzali kontrolu nad více než šesti doménami.

Mezi nejznámější domény, které se staly terčem útoku, byly kryptoměnová burza Liquid, NiceHash a platforma pro digitální platby Wirex. U několika dalších důležitých domén útočníci změnili své záznamy DNS.

Útok vyvrcholil 13. listopadu letošního roku. Hackeři se během útoku spoléhali na kopírování svých cílů za účelem oklamat zaměstnance doménové platformy GoDaddy. Kryptoměnová burza Liquid uvedla, že útočníci mohli získat přístup k osobním informacím zákazníků.

Bezpečnostní tým GoDaddy uvedl, že se více zaměří na vzdělání svých zaměstnanců a tomu, jak předcházet podobným útokům. Ve svém nedávném vyjádření k situaci doménová platforma uvedla:

„Vzhledem k tomu, že podvodníci jsou ve svých útocích stále sofistikovanější a agresivnější, neustále vzděláváme zaměstnance o nových taktikách, které by proti nim mohly být použity. Přijímáme nová bezpečnostní opatření, abychom zabránili budoucím útokům.“

Závěr

Letošní rok se kromě růstu kryptoměn a nevídanému boomu decentralizovaných financí také nese v obřím nárůstu podvodníků, kteří cílí na kryptoměnový sektor. Phishingové útoky v posledních několika měsících razantně přibývají a varují před nimi i majitelé největších společností světa.

Na internetu buďte velmi opatrní a v kryptoměnovém prostředí to platí dvojnásobně. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se s nimi obrátit na naše diskuzní fórum Kryptomagazinu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře