Hackeři odcizili z kryptosvěta k dnešnímu dni již 13,6 miliard dolarů

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle údajů ze zprávy týmu Atlas VPN hackeři ukradli během celé historie kryptoměn již 13,6 miliard dolarů prostřednictvím 330 blockchainových hacků. Ty nejúčinnější proběhly na EOS DApps.

Platformy EOS Dapps čelily dle zprávy celkem 117 útokům a ztratily přibližně 28,28 milionů USD neboli v průměru 241 785,8 USD během jednoho hackerského útoku. Útoky na EOS Dapps tvoří tedy 36 % ze všech zaznamenaných prohřešků.

Burzy kryptoměn byly druhou nejvíce postiženou skupinou se záznamem 87 hacků. Útočníkům se zde podařilo „vydělat“ 4,82 miliardy dolarů. Zpráva dodává, že blockchainové peněženky byly za posledních osm let okradeny přibližně 36krát a ztratily 7,19 miliardy dolarů.

Ethereum Dapps bylo napadeno 33krát, přičemž hackeři vydělali 364,38 milionu dolarů, což představuje přibližně 11 041 895,68 USD na jeden útok.

Celkem 28 úspěšných hacků bylo potvrzeno i na různých blockchainech, které ztratily 45,8 milionů dolarů. Kupříkladu Tron (TRX) Dapps byly hacknuty 21krát a celková ztráta činila 1,22 milionu dolarů.

A konečně tokeny založené na Ethereu zaznamenaly nejmenší množství hacků. Zloději si tak přišli na 1,14 miliardy dolarů během osmi útoků, což dělá přibližně 143 196 250 dolarů za hack.

Hackerské útoky na ústupu

Zpráva uznává, že počet úspěšných hackerů v první polovině roku 2020 dramaticky poklesl ve srovnání s obdobím loňského roku. Během první poloviny letošního roku jich bylo zaznamenáno pouze 31 ve srovnání s loňským číslem 94.

„Protože rok 2020 ještě neskončil, můžeme očekávat, že do konce roku dojde k dalším útokům, jenž budou souviset s blockchainem. Na základě historických údajů se nicméně zdá, že rok 2020 nedosáhne rekordních výšin z loňského roku a blockchainové hacky zůstanou na ústupu. “

Závěr

Za zmínku stojí, že rok 2019 zaznamenal nejvyšší počet hacků v historii, tedy celkem 133. Jelikož jsou kybernetické útoky na ústupu, buďte stále obezřetní a než někde zadáte své heslo, raději několikrát překontrolujte, jestli je to opravdu nutné a jestli se náhodou nenacházíte na podvodné stránce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: