Bitcoin kopíruje chování před skokem na 65 000 USD

4.1
(18)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu nám od úterý maluje už zase jen samé zelené denní svíčky. Pracuje na tom, aby smazal pondělní propad a dokončil tento týden opět zelenou týdenní svíci. To by byla již devátá v pořadí. Analytici ale sledují nejen vývoj ceny, ale i toky peněz a kvantifikují prodejní aktivitu tokenů v různých cenových úrovních.

Jste nejspíše to, co byste doporučili ostatním... Alespoň z větší míry...

Příkladem takové zajímavé metriky je například Value Days Destroyed (VDD). Philip Swift, tvůrce portálu Look Into Bitcoin, na tomto grafu ukazuje podobnost s předchozími počátky býčího běhu. Jedná se vlastně o kvantifikaci prodejní aktivity bitcoinů v dané cenové úrovni na základě doby, po kterou byla nově reaktivovaná nabídka dříve nečinná. Nedávný propad tak jednoznačně byl v režii krátkodobých držitelů (spekulantů).

Bitcoin opakuje historii

Dalším zajímavým pohledem je příliv nových peněz do BTC a ETH. Populární analytik Ali na svém profilu sociální sítě X zveřejnil graf, který ukazuje významnou podobnost současného chování trhu a konce roku 2020. Tedy doby, kdy se cena pohybovala kolem 18 000 USD. V následujícím roce kurz bitcoinu vystřelil až na 65 000 USD. Což je rozhodně pozoruhodný růst.

Závěr

Mnoho analytiků je jednoznačně býčích a predikuje počátek býčího trhu. Někteří na denním grafu vidí medvědí divergenci, jiní již vidí býčí divergenci. Osobně vidím zatím týdenní svíci bitcoinu s dlouhým spodním knotem a žádným horním – kladivo (hammer, pin bar). To je často obratová svíce indikující změnu směru kurzu. Proto raději počkám do neděle. Třeba se její tvar ještě změní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 18

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

👋

bkf1

“Bitcoin opakuje historii”
A to bych opět rád zopakoval, že na takové závěry bych byl hodně opatrný, nejlépe vůbec nepoužít, protože zrovna v tomto případě je současnost úplně jinde, než byla historie, která tehdy ještě neměla za sebou ten brutální ekonomický náraz (s jasnou jedovatou covidovou pachutí), který se začal dost hlasitě projevovat už koncem 2021, ale plná palba přišla až začátkem 2022 (a to pak bohužel, pro mě očekávaně, i doslova). Takže historii bych rovnou zahodil, protože se současnou ekonomickou situací na této planetě je naprosto neslučitelná.

Poslední editace 4 měsíců před přes bkf1
bkf1

“Lze v ní pouze hledat podobnost chování.”
A právě o tu slučitelnost podobností mi jde – když vezmu extrém, tak nejde např. porovnávat chování ekonomiky v poválečných dobách s chováním ekonomiky v dobách míru. Takže pokud se někdy v budoucnu celá planeta zase “zastaví” na dva roky, pak si rozkliknu historii našich teď aktuálních let, s kterými budu porovnávat a ostatní roky nechám více/méně jen doplňkové.

Jack

Problem je, ze lide se nechovaji racionalne a maji sklon podlehat konfirmacnimu zkresleni. Cili – pokud neprijde cerna labut (a musela by byt vetsi nez Binance – je pravdepodobnejsi, bez ohledu na makro, ze se historie “opakovat” bude.

Kenny

Souhlasim ze pripadny pad Binance by moc grafem nezamaval. Nicmene to vidim i tak jako velmi malo pravděpodobné – Binance pojede dal. Snad USDT kdyby ruplo, to by byl pruser, ale tomu taky moc šancí nedavam. Ze by rupla USA ekonomika, to si nemyslim, to je spíše zbožné přání nekterych lidi 🙂 Ikdyz netvrdím ze nema problemy.

Macek

Od doby co jsem v kryptu tak jsem nikdy nezaznamenal podobný vypadající struktury se opět opakovat , takže za mě už to jede a já jsem nakupoval na samém dnu. 😉

Pavel

A já jsem po 3 letech toho zázraků na nule
Tedy mínus 30% reálně

spot_img