Bitcoin by rád dobyl Latinskou Ameriku

0
(0)

Latinská Amerika by mohla být jednou z klíčových oblastí pro kryptoměny. V současné době tu s finančními problémy bojuje mnoho zemí. To může také znamenat, že kdykoli může ze strany státu dojít k nějakému centrálnímu zásahu, který by mohl velmi negativním způsobem ovlivnit životy značné části obyvatel.

Řešením situace by mohly být digitální měny, přesto to Bitcoin nebude mít úplně jednoduché, přijetí a používání kryptoaktiv je v Latinské Americe zatím relativně nízké.

Bitva o Latinskou Ameriku

Finanční bouře nejsou v této oblasti žádnou velkou zvláštností. Většina zemí na jih od americké hranice má velké finanční problémy. Extrémním příkladem jsou třeba Venezuela a Argentina, kde se hyperinflace stala obrovským problémem. Není proto zas tak velkým překvapením, že současný vývoj nutí obyvatele a společnosti hledat nové možnosti, jak se situací bojovat, a právě kryptoměny mohou být vhodným řešením hned z mnoha důvodů.

Vzpomeňme třeba na nedávný úspěch kryptoměn, který si získal velkou pozornost. Jedná se o Venezuelu, kde je současná situace strašlivá. Poptávka po Bitcoinech se v posledních měsících zvedá, a to navzdory faktu, že země vydala svou vlastní kryptoměnu. Bitcoin je totiž schopen pomoci lidem změnit jejich život k lepšímu. Vymanit se z vlivu státu a vlád není v těchto zemích vůbec jednoduché. Proto nakupování a hromadění kryptoměn KRYPTOMAGAZIN.cznezávislých na vládě může být důležitým prvním krokem k dosažení tohoto cíle.

Oblast Latinské Ameriky se proto může stát pro další rozvoj Bitcoinu velmi slibnou a zajímavou. Držení BTC už dávno není záležitostí pouze bohatých lidí. v některých zemích se to pomalu stává záležitostí obyčejného přežití. To vykresluje velmi ponurý obraz… Ale také na druhé straně velmi slibný. Pokud Bitcoin v těchto zemích uspěje, celosvětová adopce kryptoměn se náhle stává mnohem pravděpodobnější.

Mohlo by vás zajímat: (Politika) Venezuela – Příběh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Vlády nezávislé digitální měny nevidí rády

Ačkoli (nebo možná že právě proto) má Bitcoin v Latinské Americe obrovský potenciál, očekává se těžká a nelítostná bitva. Venezuela vydala svou vlastní kryptoměnou, známou pod názvem Petro. Ta se v uplynulých měsících stala předmětem velkého přezkumu a kontroverze, neboť na rozdíl od BTC zůstává její použití v rodné krajině zatím nejasné. Zpochybnění této národní kryptoměny může pochopitelně zvýšit zájem o Bitcoin.

Tip redakce: Petro – Státní kryptoměna Venezuely Petro je v prodeji za BTC, LTC a 3 důvody proč ji nekupovat

Zdá se, že používání domácích státních měn je v těchto zemích pomaličku na ústupu. Velmi kolísavé směnné kurzy místních fiat měn vytvářejí a prohlubují nestabilitu. Směnné kurzy pro cizí měny se mohou výrazně lišit již v rámci jedné jediné ulice. To samo o sobě nepomáhá žádné z těchto zemí vyhrát jejich aktuální finanční boj.

Bitcoin je v hledáčku latinskoamerických vlád. Zvláště těžaři jsou často cílem vládních intervencí, které jsou důvodem třenic mezi těžaři a vládou. To ovšem nesnížilo poptávku po Bitcoinech jako takových, ba právě naopak. Dostupné údaje dokazují, že objem obchodů prostřednictvím LocalBitcoins roste závratným tempem.

Souvisí s tématem: Rusko a Venezuela dominují v objemech LocalBitcoins

Závěr

Aktuální situace v některých latinskoamerických zemích je skutečně alarmující. Mohou být právě kryptoměny záchranou obyčejných lidí? Adopce a vůbec povědomí o digitálních měnách v této geografické oblasti stále stoupá a potenciál dalšího růstu je zde obrovský. Držme zdejším obyvatelům palce, z výsledku jejich boje můžeme nakonec profitovat my všichni.

Zdroj:
livebitcoinnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jminercoins

Všem je už dávno jasný, že za současný propad může právě Maduro, doma mu lidi začali nakupovat BTC tak se do toho položil, aby jim to trochu osladil, protože jediná správná cesta je Nicolás PETRO 🙂

spot_img