Binance a Coinbase nabídly od začátku roku nejvíce pracovních míst

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Za první čtvrtletí letošního roku se kryptoburzy Binance a Coinbase staly nejaktivnějšími kryptoměnovýmI společnostmi, které nabídly nejvíce pracovních míst.

Nejaktivnější zaměstnavatelé

Pandemie koronaviru zmrazila mnoho odvětví, což způsobilo například ve Spojených státech amerických největší přírůstek žádostí o podporu v nezaměstnanosti. O podporu si tak zažádalo přes 3 miliony občanů země.

V reakci na současnou situaci vytvořil zpravodajský portál The Block průzkum, ve kterém zveřejnil statistiky kryptoměnových a blockchainových společností. Na prvních dvou příčkách se umístily celosvětově známá kryptoburza Coinbase spolu s kryptoměnovou burzou Binance.

Průzkum The Block se zaměřil na více než 400 krypto společností po celém světě. Za kryptoburzami se dále například objevily společnost Ledger stojící za hardwarovou peněženkou nebo nadace Ripple stojící za kryptoměnou XRP.

graf
Zdroj: theblock.com

Celkově kryptoměnové a blockchainové společnosti zveřejnily od ledna letošního roku více než 400 pracovních nabídek. Nejpopulárnějším měsícem se stal leden s více než 40% zveřejněných pracovních nabídek.

Ukazuje se, že největší zájem je o odborníky na technologii blockchain, vývojáře, programátory a administrativní pracovníky. Již na počátku roku informovala pracovní síť LinkedIn Research, že blockchain se stal nejžádanější dovedností pro rok 2020.

Mezi zeměmi, které chtějí získat nové talenty, dominují Spojené státy americké. Hned za nimi následuje Velká Británie a Německo. Odborníky na technologii blockchain začínají ve velkém verbovat i v Číně, kde prezident Si Ťin-pching podpořil rozvoj této technologie na konci minulého roku.

Závěr

Mezi jednu z největších firem, která během krize přibírala pracovníky, patřila americká společnost Amazon. Ta zaměstnala od vypuknutí pandemie koronaviru přes 100 000 lidí, čímž urychlila tzv. amazonifikaci planety. Celou analýzu The Block si můžete přečíst pod přiloženým odkazem zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img