Koronavirus urychluje „Amazonifikaci“ planety

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ačkoliv po celém světě se zavírají restaurace, obchody a některé továrny kvůli nemoci Covid-19, Amazon v této době nabírá nové zaměstnance. Lidé tak přesouvají své nákupy na tento celosvětový internetový obchod.

Nábor zaměstnanců do Amazonu

Během pandemie koronaviru Covid-19 zažívají výrobci toaletního papíru a řetězce jednotlivých supermarketů velké tržby. Amazon, jako globální internetový obchod, během tohoto období zažívá obrovský nárůst svých tržeb.

Na svém oficiálním blogu Amazon v pondělí oznámil, že zaměstnal 100 000 pracovníků. Amazon tak reaguje na zvýšenou poptávku po zboží ze strany spotřebitelů, kteří navíc každým dnem přibývají. Z dlouhodobého hlediska tak může společnost zaujmout dominantní postavení.

Ministr financí Spojených států amerických, Steve Mnuchin, v úterý varoval americký kongres, že bez razantních ekonomických akcí by se na konci pandemie koronaviru mohla zvýšit nezaměstnanost až na 20 %.

Viceprezident Amazonu, Dave Clark, napsal na oficiální web společnosti:

„Jsme si vědomi toho, že mnoho lidí je ekonomicky negativně ovlivněno prací v pohostinství, cestovním ruchu a v dalších oblastech. Chceme, aby tito lidé věděli, že je vítáme v našich týmech, dokud se věci nevrátí do normálního stavu a jejich dřívější zaměstnavatel je nenabere zpět.“

Amazon není jediný

Amazon není jedinou společností, která během globální pandemie koronaviru zažívá obchodní rozmach. Největší obchodní řetězec Walmart zažívá raketový skok a oproti minulým obdobím hlásí navýšení zájmu o více než 70 %.

Mezi odvětví s nejvyššími zisky tak patří výrobci dezinfekčních prostředků, toaletních papírů a lékárny. Restaurace se snaží co nejvíce omezit své ztráty a zavádějí rozvážkové služby. A již zmiňované e-shopy zažívají velký přírůstek návštěvníků.

Závěr

Amazon díky aktuální situaci zvyšuje své obraty a získává tak post globálního dominantního internetového obchodu. Můžeme tak pozorovat „Amazonifikaci“ celé planety v přímém přenosu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře