Argentina zabavuje kryptopeněžeky spojenené s daňovými delikventy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Argentinský daňový úřad zabavil více než 1 000 kryptopeněženek, které jsou spojeny s daňovými delikventy v zemi.

Daňoví delikventi

Podle zprávy místního média iProUP soudy po celé Argentině povolily zabavení 1 269 kryptopeněženek patřících občanům s nesplaceným dluhem vůči argentinské Federální správě veřejných příjmů (AFIP).

AFIP signalizoval svůj záměr jít po kryptopeněženkách patřících daňovým delikventům v květnu a nařídil kryptoburzám a poskytovatelům platebních služeb, aby dodávali měsíční zprávy o uživatelích svých platforem.

Kryptoslužby byly vyzvány, aby ověřily totožnost klientů a vedly záznamy o uživatelských účtech a podrobné finanční výkazy včetně příjmů, výdajů a měsíčních zůstatků.

Díky tomu, že tyto firmy poskytly tyto informace daňovému úřadu, mohla AFIP v uplynulých měsících prosadit embargo na držbu peněz v peněženkách spojených s chybujícími daňovými poplatníky.

Další věci k zabavení

Současný standardní operační postup AFIP se obvykle zaměřuje na bankovní účty a jiná likvidní aktiva, která mají sloužit k vymáhání dluhů jako první. Pokud daňový poplatník nemůže uhradit svůj dluh nebo nemá bankovní účet, AFIP se snaží zabavit další majetek patřící dané osobě.

Pandemie Covid-19 přinesla Argentincům, kteří se ocitli v hledáčku AFIP, určitý oddech, neboť bylo vyhlášeno 19měsíční moratorium na zabavování majetku, aby se zmírnil finanční tlak na občany.

Potenciál v boji proti inflaci

Tento krok přichází v době, kdy Argentinci nadále přijímají kryptoměny jako prostředek boje proti prudce rostoucí inflaci, devalvaci pesa a všeobecné hospodářské nespokojenosti. Nedávná zpráva agentury Reuters s odvoláním na údaje společnosti Americas Market Intelligence uvádí, že Argentina zaznamenala nárůst přijetí kryptoměn, který zastínil ostatní jihoamerické země, což je způsobeno tím, že občané hledají bezpečné útočiště proti rostoucí inflaci.

Zatímco argentinský daňový úřad si brousí zuby na digitální aktiva neplatičů daní, argentinská vláda a centrální banka se v otázce zacházení s kryptoměnami rozcházejí.

Prezident Alberto Fernandez se v srpnu 2021 dostal na titulní stránky novin, když zdůraznil potenciál kryptoměn v boji proti inflaci, stejně jako prezident argentinské centrální banky Miguel Pesce naznačil chystanou regulaci tohoto odvětví a jeho propojení s konvenčním finančním systémem.

Závěr

Souhlasili byste s tím, aby vláda zabavovala i kryptoměny?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: