[Analýza] Bitcoin a Ethereum – pozor na bull-trap!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny se pomalu vzpamatovávají z masivního dumpu, který jsme pozorovali v druhé polovině pracovního týdne. Bitcoin za posledních 24 hodin posílil o necelých 10%, Ethereum o 9% a Litecoin dokonce o 40%! Vše se pomalu vrací do normálu.

Je však pravděpodobnější, že jde pouze o korekci (směrem nahoru) a příští týden bude zase krvavý. Jsme v downtrendu a máloco nenasvědčuje tomu, že svítá na lepší časy … zatím. Buďte tedy opatrní a dobře si promyslete své nákupy. Dejte si pozor na bull-trap!

Disclaimer: Tento článek nelze brát jako finanční poradenství. Jeho cílem je objasnit situaci méně znalým lidem. Pro obchodní signály jděte za profesionály.

Jak to tedy vypadá na trhu?

Podíváme se na dvě největší kryptoměny, tedy Bitcoin a Ethereum. Tyto kryptoměny mají ve srovnání se zbytkem trhu relativně nízkou volatilitu a dá se na nich vydělat daleko měně než na některých altcoinech (na výběr správného altcoinu je třeba mít šťastnou ruku), ale altcoiny v podstatě pouze kopírují grafy těchto dvou měn.

Bitcoin

Bitcoin momentálně zápasí se silnou rezistancí okolo 9500 $ a mnoho známých traderů si myslí, že tuto hodnotu nepřekoná. Alespoň ne dostatečně přesvědčivě na to, aby se z ní stal support.

Na stránce TradingView najdete ukazatel, který momenálne svítí červeně a doporučuje prodej. To je pravděpodobně z dlouhodobého hlediska moudré. Nakonec, opravdu jsme v downtrendu a ještě v něm nějakou chvíli vydržíme.

Já (Samuel Slavkovský) však mám trochu jiný názor. Podle mě od včera trh vchází do korekce (směrem nahoru) a Bitcoin může vyskočit až na 11 700 $. Jak jsem na to přišel? Podívejme se na tento graf.

Bittrex USDT/BTC – 1D sviečky

Bittrex USDT/BTC – 1D svíčky

Scénář číslo 1

Červenou je vyznačena oblast silné rezistance. Ještě stále je šance, že se Bitcoin dostane do tohoto kanálu, a v tom případě by se mohl vrátit na hodnoty z minulého týdne, ale pak se s vysokou pravděpodobností odrazí od vrchní linie v okolí 12 000 $ – 12 500 $. I kdyby se naplnil tento scénář, zůstáváme v downtrendu. Toto je první „bull-trap“, na který je třeba si dát pozor. Přílišný optimismus je velmi nebezpečný!

Scénář číslo 2

Podle druhého scénáře (černá šipka) se Bitcoin odrazí od spodní hranice červeného pásma a následně klesne na 7000 $. Toto je druhý bull-trap. Hodnota 10 000 $ sice představuje psychologickou bariéru, ale v minulosti jsme ji již třikrát bez větších problémů překročili.

Scénář číslo 3

Třetí scénář (šedá šipka) byl dost populární hlavně včera a mnozí se ho stále drží. Počítá s tím, že Bitcoin se ani nepokusí o překonání 10 000 dolarů, celou neděli (4.2.2018) bude stagnovat a začátek příštího týdne bude opět krvavý s možným poklesem až na 7500 $. I v tomto případě pozor na bull-trap. Pokud nakoupíte příliš brzy, můžete během dalšího dramatického pádu ztratit 15-20%.

Kdy nakupovat Bitcoin?

Ještě jednou připomínám, že tento článek nelze považovat za finanční poradenství a neměli byste se jím slepě řídit.

Je dost možné, že Bitcoin si nakonec vybere třetí možnost a bude víceméně následovat šedou šipku. Nízké volume tomu dost nasvědčuje. Proto bych s nákupem ještě počkal. Nastavte si buy order na 9700 $. Ti opatrnější mohou prodat na 10 000 $, odvážnější si počkají a zjistí, co se bude dít při 10 800 $ (pokud se tam dostaneme).

Dlouhodobější předpověď pro Bitcoin

Jak jsem již několikrát zmínil, jsme v downtrendu. A pravděpodobně se z něj jen tak brzy nevyhrabeme. Pod červeným kanálem můžeme vydržet ještě celý měsíc, a podívat se tak na 5 600 $. Potom by se to mohlo narovnat, případně mírně stoupat.

Optimisté však očekávají odraz od dlouhodobé trendovky a návrat na historické maximum.

Bittrex USDT/BTC – 1W sviečky

Bittrex USDT/BTC – 1W svíčky

Líbí se vám tato analýza? Chystáme trading sekci, do které budou přispívat profesionální tradeři a všechny články budou zdarma. Dejte nám like na facebooku, aby jste o nic nepřišli.

Ethereum

Ethereum na první pohled pouze kopíruje Bitcoin. Ve skutečnosti se však nachází v úplně jiné situaci. Nebojuje s velkou rezistancí, ale opírá se o support. Je dost možné, že se v průběhu neděle nebo pondělí vrátí nad 1000 $ a posílí i vůči Bitcoinu.

Ethereum vs. Bitcoin

Bittrex BTC/ETH – 1D sviečky

Bittrex BTC/ETH – 1D svíčky

Podle grafu BTC-ETH na Bittrexu se Ethereum pohybuje v relativně širokém kanálu a v této chvíli jsme blízko spodku. Pokud je vaším cílem maximalizovat počet Bitcoinů, Ethereum by mohla být docela dobrá volba.

Ethereum vs. dolar

Ethereum-bittrex-graph-4.2.2018
Bittrex USDT/ETH – 1D sviečky

Bittrex USDT/ETH – 1D svíčky

Na druhé straně, hodnota Etherea v dolarech se vyvíjí horším směrem. Hrozivě vypadá hlavně šedá šipka, která znázorňuje retest supportu v okolí 750 $, jenž už dvakrát vydržel. Stále je však ve hře i návrat nad trendovou linii do rovnoramenného trojúhelníku a následný odraz od rezistance na 1 150 $. Tím bychom se vrátili do uptrendu a chléb by se lámal až v druhé polovině února.

Je to cool. Ethereum je i přes masivní lednový pád stále v uptrendu, i když situace vypadá nebezpečně. Je totiž fakt, že jsme prorazili trendovku a momentálně se nacházíme pod ní.

Kdy nakupovat Ethereum?

V současnosti se necítím na to doporučovat nákup Etherea. Pokud máte nějaké mince, držte je. Pokud to začne podezřele rychle padat, popřemýšlejte nad prodejem. Retest 750 $ je totiž zcela reálný. Věřím však, že se vůči Bitcoinu stále udrží v uptrendu, a pokud začne padat, klesne i Bitcoin.

Trh stále klesá

Pamatujte na to. Propad bude pokračovat, i když krátkodobě můžeme stoupat. Dávejte si pozor na přílišný optimismus. Už mnoho lidí kvůli němu přišlo o peníze. Pokud začneme klesat, přeji vám pevné nervy.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hubert

Osobne si domnivam, ze kryptomeny budou oficiálními vladami zakazany a to z jednoduchého duvodu.
Tak jako v automobilovem prumyslu plati emisni pravidla, da se ocekavat ze budou platit emisni pravidla i na kryptomeny. V jednoduchých sociálních periodách vždy osciluji nalady proti starsim, jak je musí zivit a pod, ale oficialni statni ekonomika vždy dodrzuje jakysi socialni systém, kde existuji socialne slabsi i socialne silnejsi a zvyhodnuji se urcite zivotni oblasti.

V oblasti kryptomen se podporuje spise anarchie a je vlastne otázkou, zda ti všichni podporovatele si tu anarchii opravdu preji, ale je asi pravdou ze anarchie pomuze trosku snížit stavy obyvatelstva na primerenou uroven a zvetsit zivotni prostor

Mike

Bitcoin na Longy vubec nevypada – sebevrazda, cekam dolu az ke 4000usd, tam muze najit kupce pro reversal. .. Ale zatim to vypada brat Short na high volume zonach…

RadekS

Půjde to minimálně na 5tis .. jestli zkrachuje Tether, tak to půjde až na 1000,- 🙂

Martin

Samuel Slavkovský a jeho názor úplně mimo realitu…. A to si tam ještě hrdě napíše své jméno. Samej profesionál koukám

Dariusz Matuszyński

Přispívá nám mnoho autorů, názor si každý musí utvořit sám. Nicméně již brzy můžete očekávat analýzy nejen od nadšenců, ale i profesionálních traderů kryptoměn.

Reklama: