[Analýza] Medvědi se pořádně zakousli do Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dnešní analýza nebude velmi pozitivní. Dal jsem si v ní za cíl najít co nejlepší výstupní strategii a pomoct sobě i vám minimalizovat rizika. Držet Bitcoin v dnešní době není zrovna nejlepší nápad.

Abych vše uvedl na pravou míru, nikomu nedoporučuji skončit s kryptoměnami. Tento nový trh má obrovskou budoucnost a většina lidí ho začíná brát vážně. Cítím tu však jistou změnu paradigmatu (věnovat se jí budu v dalším článku), a došel jsem k názoru, že by bylo vhodné včas opustit coiny a spíše se zaměřit na technologické kryptoměny (podobným směrem se bude ubírat i náš web).

Disclaimer: Ze slovenského originálu přeložila Denisa Ogurčaková. Tento článek nelze brát jako finanční poradenství. Při obchodování používejte vlastní hlavu a nenechte se zmanipulovat ostatními. Vyvarujte se stádovitému chování.

V tomto článku rozeberu pouze Bitcoin. Ostatní coiny jsou na tom však velmi podobně.

Negativní fundament

Bitcoin v poslední době čelí obrovskému tlaku rovnou ze tří stran :

1. Vlády (regulace, zákazy, omezení)
2. Investoři (stále vybírají zisky)
3. Big blockeři (snaha o nahrazení Bitcoinu Bitcoin Cashem)

Více ke každému bodu dodám v dalším článku. Pojďme se podívat na graf páru BTC / USDT

Střednědobý downtrend a medvědí trh

btc usd graf bittrex 1.2.2017

Jak můžete vidět, nevypadá to zrovna nejlépe. V minulé analýze jsem vyzdvihl důležitost supportu v okolí ~ 10 500 $ a 10 000 $. Obě hodnoty jsme bohužel celkem přesvědčivě zdolali a Bitcoin se momentálně pohybuje v čtyřmístných číslech. To také znamená, že oba supporty se změnily na rezistence a jejich překročení bude přinejmenším problematické.

Musíme prolomit krátkodobý downtrend

Další support se rýsuje v okolí ~ 9 500 $, kde na 30ti min. grafu nastal odraz. Další podpůrná linie nás čeká v okolí ~ 9 000 $. Právě tam se zastavil volný pád před dvěma týdny.

btc usd graf bittrex 1.2.2017

Z krátkodobého hlediska to vypadá následovně. Downtrend linie je zcela jasná, za posledních pět dní jsme ji neprorazili. Bitcoin momentálně (zdá se) ukončil „režim volného pádu“ a odrazil se na hodnotě 9 500 $. Dejme si však pozor na bull-trap. Takové fluktuace mají na 30-ti min. grafu absolutně nulovou vypovědnou hodnotu.

EDIT/ Bitcoin pokračuje dál směrem k 9 000$.

S případným nákupem / prodejem bych ještě počkal. Je pravděpodobné, že se Bitcoin opět vydá do 10 000 – dolarového teritoria. Pokud se od této hodnoty odrazí a bude pokračovat směrem dolů, doporučuji prodat větší část svých coinů (tzn. Bitcoin, litecoin a další kryptoměny, jejichž jedinou funkcí je sloužit jako internetová měna), a případně nakoupit technologické kryptoměny (Ethereum, NEO …).


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jakub

Mluv Česky tu downtrende ?

Pavel

Kde je přesně ta analýza? Mimo napsání toho, co je dané a pár screenů grafů tu žádnou analýzu nevidím.

Jan

Kdyz clovek kouka jak to vsechno pada, je vubec otazne jestli a v jaky mire do toho investovat. Zhodou okolnosti jsem vcera hodne dlouho sledoval pad vsech men na http://cryptolive.cz a nevim nevim jestli ma ted smysl se o investice vubec pokouset…

RadekS

Nějakej update tohodle výplachu na burze ???

Reklama: