[Analýza] Bitcoin padnul pod podpůrnou linii. Co bude dál?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Bitcoin dnes pokračuje v downtrendu. Včera jsme v tomto článku psali o proražení podpůrné linie a pravděpodobném poklesu, přičemž jsme vzpomenuli support, který se nacházel v okolí ~10.500$. Tento support je relativně slabý a graf ho v minulosti překročil několikrát v obou směrech.

Hm, není to příliš dobrá zpráva. Znamená to, že je čas na prodej? Inu, byl… před několika hodinami. Bohužel, my se zaměřujeme hlavně na informační články, které ovlivňují hodnotu kryptoměn v delším časovém horizontu. Pokud chcete kvalitní obchodní signály, které vám pomohou systematicky tradovat na burze a zhodnotit tak svoje portfolio, možná vás bude zajímat tento článek.

Přeloženo ze slovenského originálu Samuela Slavkovského.

Čeká nás další pokles?

Každopádně, pojďme se podívat na graf. Nevypadá právě nejlépe. Tento graf je z burzy Bittrex – pár BTC/USD. Můžeme na něm vidět masivní propad. Hodnota Bitcoinu v čase psaní tohoto článku atakovala 10.000$.

Jak můžeme vidět v grafu, Bitcoin se v posledních hodinách pohyboval v klesajícím kanálu a postupně prorazil dva supporty (naznačené červenou barvou). V posledních hodinách dokonce prorazil i spodní linii kanálu a třetí support (naznačený zelenou). Pokud se svíčka uzavře hluboko pod tímto supportem, můžeme mít problém.

Ještě není čas na paniku

Podobný pokles tu ale již byl! Před čtyřmi dny (26.1.2018) Bitcoin zaznamenal podobný pád. V průběhu několika hodiny klesnul z 11.500$ na 10.250$. Současná situace je velmi podobná.

Problém nastane, pokud Bitcoin padne pod 10.000$. Tato podpůrná linie už v minulých týdnech třikrát odolala. Pokud ji podlezeme, bude náročné se vrátit zpět.

Co tedy dělat?

Já osobně budu čekat. Pokud se Bitcoin odrazí od supportu v okolí 10.000$ a půjde nahoru, nakoupil bych. Cíl: 11.500$.

Pokud se však svíčka uzavře pod supportem a bude pokračovat směrem dolů, část BTC prodám a počkám si na dno.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: