50k $ nebo 100k $? TOP hedgeové fondy predikují cenu BTC na konci letošního roku

5
(5)

Zprávy a souhrny

Pro kryptoměnové fanoušky tu máme další pozitivní zprávu. Nově zveřejněná zpráva ukazuje, že 65 % kryptoměnových hedgeových fondů věří, že cena Bitcoinu se bude 31. prosince 2021 pohybovat mezi 50 až 100 tisíci dolary.

Podle výsledku průzkumu predikce ceny kryptoměn a tržní kapitalizace kryptoměn, který provedly v 1. čtvrtletí 2021 společnost Elwood Asset Management a kryptoměnový tým společnosti PWC a který byl zveřejněn ve 2. čtvrtletí 2021, to vypadá velmi nadějně. Z celkového počtu 55 kryptoměnových zajišťovacích fondů se většina z nich vyjádřila optimisticky a předpokládá, že se podaří překonat dubnový vrchol 65 000 USD.

Ohledně Bitcoinu panuje býčí nálada

Většina predikcí, kde se bude na konci roku pohybovat cena BTC, mířila do rozmezí 50 000 až 100 000 USD, zatímco 21 % dotazovaných odpovědělo, že cena překoná hranici 100 000 USD, aby se zastavila těsně pod 150 000 USD. 4 % respondentů se pak vyjádřily, že cena přesáhne 200 000 USD. To, že se Bitcoin bude na konci roku pohybovat pod 50 000 dolary si pak myslí méně než 1 procento dotazovaných.

predikce
Predikce ceny BTC na konci roku 2021 – zdroj: zycrypto.com

Podle zveřejněných výsledků pak 56 % fondů uvedlo, že zobchodovaly alespoň polovinu svého denního objemu obchodování s kryptoměnami v BTC. Mezi další top kryptoměny v seznamu patří Ehereum (67 %), Litecoin (34 %), Chainlink (30 %), Polkadot (28 %) a AAVE (27 %).

Většina správců kryptoměnových fondů se vyjádřila také pozitivně ohledně celkového směřování tržní kapitalizace kryptoměn, přičemž valná část dotazovaných říká, že tržní kapitalizace kryptoměn se bude 31. prosince pohybovat mezi 2–5 biliony $.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 274 USD dle KMC a celková tržní kapitalizace kryptoměn činí zhruba 2,08 bilionu dolarů.

Rostoucí zájem institucí

Přestože až 67 % manažerů uvádí jako jednu z hlavních výzev investování do digitálních aktiv riziko poškození pověsti, 50 % se obává regulační nejistoty a 33 % má strach z nedostatku infrastruktury, výzkumný tým také zaznamenal mimořádný růst zájmu institucionálních investorů.

Tento růst započal v roce 2020 a pokračuje i v roce letošním, kdy objem obchodování s BTC na burzách „explodoval“ ze stovek milionů na miliardy dolarů denně. Představitelé zajišťovacích fondů se také vyjádřili, že jsou připraveni využít „chyb a příležitostí arbitráže“, protože burzy nabízejí stále sofistikovanější produkty ve snaze uspokojit rostoucí poptávku.

Ze zveřejněných výsledků dále vyplynulo, že dvě třetiny hedgeových fondů (které odpověděly) jsou vystaveny digitálním aktivům buď prostřednictvím futures nebo obchodování s opcemi.

Další zajímavé výsledky pak ukazují, že 57 procent dotazovaných oceňuje, že jim digitální aktiva nabízí diverzifikace jejich portfolií. Téměř třetina (29 %) pak uvedlo, že hlavním lákadlem pro jejich investice byla „expozice vůči novému ekosystému vytváření  hodnot“, zatímco pro 14 % se domnívá, že investice do digitálních aktiv je dobrým zajištěním proti inflaci.

Závěr

Závěr necháme na tvůrcích této zprávy. Podle něj se dá očekávat, že exponenciální růst kryptoměnových hedgeových fondů bude pokračovat i nadále.

„Očekáváme, že toto číslo poroste, protože jednotlivci budou i nadále získávat více zkušeností v této specializované oblasti a fondy se stále více snaží najímat jednotlivce s hlubokými zkušenostmi v oblasti kryptoměn a blockchainu […] To pravděpodobně poskytne fondům konkurenční výhodu a lepší pochopení rychle se měnícího a složitého trhu. “

Máme se tedy snad na co těšit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: