Průzkum: 40 % institucionálních investorů hodlá koupit více kryptoměn

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum vypracovaný londýnskou kryptoměnovou společností ukazuje, že zájem o nákup kryptoměn stále neutichá. Mnoho institucionálních kryptoinvestorů očekává zvýšení jejich expozic v kryptu.

Zájem mezi institucemi

Nedávný průzkum provedený londýnským kryptoměnovým fondem Nickel Digital Asset Management ukazuje, že 82 % dotázaných institucionálních investorů očekává, že zvýší svoji expozici vůči digitálním aktivům. Hlavním důvodem jsou vyhlídky na dlouhodobý růst kapitálu.

Průzkum se konal online mezi květnem a červnem letošního roku. Dotázaní pocházeli ze Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Německa a Spojených arabských emirátů. Průzkum zkoumal 50 hedgeových fondů a 50 institucionálních investorů s předchozí expozicí kryptoměnových aktiv.

Průzkum uvádí, že 4 z 10 investorů dramaticky zvýší svůj podíl v kryptoměnách. Pouhých
7 % respondentů uvedlo, že mají v úmyslu v příštích několika měsících či letech snížit svoji expozici a pouze 1 % investorů plánuje prodat celý svůj podíl v kryptu.

Kryptoměnový fond Nickel Digital dále uvádí, že ve většině případů má většina institucionálních investorů po celém světě stále málo informací o kryptoměnovém průmyslu a mnoho z nich jsou stále ve fázi poznávání, aby zjistili, celý kryptoprůmysl funguje. Generální ředitel a spoluzakladatel Nickel Digital, Anatoly Crachilov, řekl:

„Počet institucionálních investorů a korporací, které drží bitcoiny a další kryptoměny, roste a zvyšuje se také jejich důvěra ve třídu aktiv. Očekávám, že tento trend bude nadále pokračovat.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 32 554 USD dle KMC.

Závěr

S rostoucí popularitou kryptoměn roste také počet lidí, kteří jsou ochotni do digitálních aktiv investovat své prostředky. Institucionální investoři jsou pro adopci nejdůležitější kryptoměny na světě velmi důležití.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto
Hodnocení článku :
     

že to nikdy nenapíše medvěd Jarošprim…

spot_img