51 kryptofirem stahuje své licenční žádosti ve Velké Británii

4.5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Neschopnost splnit standardy proti praní špinavých peněz stanovené regulačními orgány ve Velké Británii údajně nutí mnoho krypto společností k ukončení podnikání.

Zdá se, že přísné zákony proti praní peněz ve Velké Británii představují pro kryptoměnové firmy v zemi hlavní provozní překážku.

Ve zprávě ve čtvrtek regulační agentura odhalila:

“Významně vysoký počet podniků nesplňuje požadované standardy podle nařízení o praní špinavých peněz. To vedlo k tomu, že bezprecedentní počet podniků stáhl své žádosti.“

Podle zprávy The Guardian dosud 51 společností nesplnilo standardy FCA a musely tak ukončit provoz v zemi.

Bez licence nejsou žádné kryptoslužby

Stažením svých žádostí o licence musí tyto kryptofirmy zastavit všechny služby související s kryptoměnami nebo riskovat pokuty a právní kroky ze strany FCA. Takové podniky mohou obnovit provoz až poté, co splní AMCA protokoly FCA, podle nichž budou zapsány do seznamu registrovaných společností zabývající se kryptoměnami.

FCA rozšířila svůj dočasný registrační režim pro kryptoměnové podniky od července 2021 do března 2022. Toto devítiměsíční prodloužení má údajně poskytnout FCA dostatek času na odstranění nevyřízených licenčních aplikací.

FCA má údajně 90 nevyřízených žádostí o registraci s pouze pěti řádně registrovanými krypto firmami ve Velké Británii. Mezitím se na některé z 51 společností, které stáhly své žádosti o licence, nemusí vztahovat pravidla FCA pro boj proti praní špinavých peněz, což znamená, že jejich akce nemusí vyústit v povinné ukončení.

Společnosti, které do konce registračního okna nesplní požadavky FCA na AML, budou také nuceny vrátit všechny vklady zákazníků.

Závěr

V lednu 2020 se FCA stala policií pro boj proti praní špinavých peněz pro britský trh s kryptoměnami, což znamenalo zahájení povinné registrace kryptopodniků v zemi. Pokud   Velká Británie bude v tomto boji i nadále pokračovat, hrozí velký odliv firem do zemí, které jsou ke kryptoměnám přívětivější.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

To je jen dobře, pravidla pro podniky/instituce nejen ohledně kryptoměn musejí být přísná, to je jen ku prospěchu

spot_img