Ethereum již spálilo přes 56 mil. dolarů pouhé 4 dny po kritické aktualizaci

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

2. největší kryptoměna má pár dní po jednom ze zásadních forků předcházejících spuštění Ethereum 2.0. Update přinesl tlak na snížení inflace ETH.

Krátce po updatu

Ethereum úspěšně vykročilo do méně inflačních zítřků, protože zahájilo proces pálení transakčních poplatků v síti. Novinka je výsledkem dlouholetých plánů a příprav, které završil hard fork London. K tomu došlo před 4 dny.

5. srpna Ethereum oficiálně spustilo London hard fork, který se skládal z několika návrhů na zlepšení Etherea, včetně EIP-1559. Tato aktualizace zavádí do sítě Ethereum mechanismus snižování poplatků, který trvale odstraní určité množství ETH z oběhou při každém zpracování transakce. Čím více se Ethereum používá – tím větší množství se ho spálí a tím je také větší tlak na zvýšení jeho tržní hodnoty.

Cílem EIP-1559 je zlepšit trh s gas poplatky Etherea zavedením základního poplatku, což znamená, že poskytovatelé peněženek a uživatelé budou znát cenu transakce předem.

Rostoucí poplatky za gas způsobily mnoho problémů na Ethereu, což je v současnosti nejrozšířenější blockchainová platforma. Mezi krypto komunitou panuje mylná představa, že upgrade tyto poplatky sníží, ale přesnější je říci, že zmírní jejich volatilitu. EIP-1559 sice drasticky nesnížil náklady za používání sítě, ale poplatky budou nyní pro uživatele předvídatelnější, a tím se zlepší celková uživatelská zkušenost.

Pro urychlení pak existuje vedle základního poplatku možnost zaplatit těžařům spropitné, které se přičítá k základnímu poplatku. To uživatelům nabídne přehlednou možnost expresní transakce a těžařům pomůže rozhodnout, které transakce v novém bloku upřednostnit.

Ethereum již spálilo 56 mil. USD

Jen za pár dní po spuštění již Ethereum spálilo miliony dolarů v poplatcích. Konkrétně na základě dat z Etherchain.org bylo spáleno 17948.5 ETH  v celkové tržní ceně 56,455,824.77 USD. Data jsou platná v době přípravy článku a toto číslo neustále narůstá aktuální rychlostí 3.55 ETH/min.

Kryptoanalytik Nicholas Merten ve svém novém videu vysvětluje, jak může mechanismus spalování mincí potenciálně dlouhodobě tlačit cenu ETH výše.

„Je to odesláno na adresu v řetězci Ethereum, ke které nikdo nemá soukromý klíč, na kterou nikdo nemůže posílat finanční prostředky, a těžaři nebudou ani respektovat transakce, které z ní pocházejí. Je to v podstatě navždy vyřazeno z nabídky. Je to, jako kdybych tu měl dolarovou bankovku, kterou jsem spálil, a to způsobuje deflační tlak na Ethereum, což znamená, že nabídka se stává omezenější, a proto v dynamice nabídky a poptávky pravděpodobně zvýší cenu.”

Závěr

Druhá největší kryptoměna je nyní méně inflační než kdy dříve. Nutno dodat, že těžaři nadále těží Ethereum a získávají odměny za vytěžené bloky. Po přechodu na ETH2 těžbu nahradí validátoři a je možné, že Ethereum získá punc deflační měny, čímž by mohlo být více investory vnímáno jako uchovatel hodnoty.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: