4 důvody, proč cena Bitcoinu v červenci roste

0
bitcoin roste

Bitcoin za poslední dny stihl přidat 800 USD ke své původní hodnotě. To nám ukazuje, že pod 5800 USD se asi již nedostaneme, tedy alespoň v nejbližší době. Nyní se jeho cena pohybuje okolo 6600 USD. Proč však Bitcoin momentálně ukazuje svou sílu?

Tether je zpět

Tether (USDT) vždy ovlivňoval cenu Bitcoinu svými objemy. V poslední době však jeho podpora klesla. Bylo to proto, že tyto „dolarové náhrady“ zřejmě podporovaly altcoiny a tokeny začínajících projektů. USDT je však zpět u Bitcoinu. Nové Tethery vytvořeny nebyly. Je proto velice pravděpodobné, že lidé s velkým množstvím USDT v peněžence se snaží podpořit nejznámější kryptoměnu. Jen tak mimochodem, cena jedné BTC mince se před rokem pohybovala pod hranicí 5000 USD a 6000 USD už byl téměř strop.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250 Kč měsíčně

Altcoiny nejsou trendy

Cena altcoinů a tokenů stoupala v průběhu dubna a května, avšak nedosáhla „MOON“ hodnot jako v prosinci 2017. Když teď nadšení opadlo, mnoho lidí se může opět zaměřit na BTC. Bitcoin je stále nejsměňovanější měnou na trhu, činí zhruba 30 % všech transakcí. Ethereum slábne a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se objevila nějaká měna, která by BTC nahradila. Proto lidé mohli opět najít cestu k Bitcoinu.

Tip redakce: 300 milionová investice do kryptofondu – Zájem velkých investorů stoupá

Žádné negativní zprávy

Bitcoin v poslední době ukázal, že je stále náchylný na špatné zprávy. Někteří si mysleli, že propad je jenom známkou cílené manipulace trhu, avšak opak je pravdou. Pokles ceny způsobily neustálé zprávy o vyšetřováních vedených proti kryptoburzám (Kraken, ItBit, Bitstamp, Coinbase). Trh kryptoměn se však pohybuje rychle, a tak tyto zprávy už nejsou aktuální. I proto mohla cena Bitcoinu stoupnout.

Bitcoin ETF

Exchange-traded fund (zkráceně ETF), by umožnil institucím zapojit se do obchodování s Bitcoinem. To by přineslo na jeho trh mnoho peněz. Pro BTC by také příchod těchto peněz přes tzv. ETF znamenal z jisté části krok k uzákonění. Tradiční finanční instituce již investice do Bitcoinu zkoušely, avšak jen v malém měřítku.

Mohlo by vás zajímat: Vznik krypto ETF fondů je jen otázkou času

Závěr

Podle těchto faktů můžeme předpokládat, že cena Bitcoinu by mohla i nadále stoupat. Může to být z důvodu neustálého přílivu USDT či příchodem peněz velkých institucionálních investorů.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

Zdroj:
cryptovest.com

RoboMarkets1

RoboMarkets2

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na