23.09.21 Technická analýza BTC/USD – Fed zredukuje QE na konci roku, reakce trhu smíšená

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem opětovně upozornil, že ve středu má Federální výbor pro volný trh rozhodnout o budoucí měnové politice. Trhy obecně vzato předpokládali, že Jerome Powell oznámí zúžení nákupů aktiv v rámci kvantitativního uvolňování (QE). K našemu překvapení se tak nestalo a reakce trhu je tak dosti smíšená.

Bitcoin a včerejší Fed

Mnohem více se o tom chci věnovat v dnešním streamu na Žraloci sobě, ale již nyní si dovolím tématu věnovat pár řádků. Jak bylo řečeno, všichni již očekávali, že ohlásí redukci nákupů aktiv. Místo toho Powell dal další zřetelný signál, že k tzv. taperingu dojde velmi brzy. Všichni tudíž zase počítají s tím, že k tomu dojde již letos. Nejpravděpodobněji při další schůzi FOMC, která je naplánovaná na začátek listopadu.

Zdroj: tradingeconomics.com

Dost se spekuluje nad tím, proč QE nezačali utlumovat. Někteří jsou toho názoru, že se Fed dostal do situace, kdy má prostě strach s něčím takovým začít. Vtip je v tom, že jejich podmínky pro ukončení QE byly dosaženy – plná zaměstnanost a inflace výrazně nad cílováním. Powell to dokonce sám v následných odpovědích pro novináře přiznal. Proto argumenty pro pokračování nejsou.

Respektive si dost protiřečil. V každém případě dluhopisový trh a dolarový index reagoval kurzovou expanzí. Hlavně dolarový index během pár minut pumpnul o více jak 0,5 %. Takové pohyby nejsou na tak velkém trhu zrovna běžné. Z čehož lze vydedukovat, že trhy jsou přesvědčeny o tom, že Fed bude muset nákupy redukovat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Zatímco DXY a dluhopisové ETF šlo hned nahoru, akciový index S&P 500 a Bitcoin spíše bez reakce. Bitcoin si tedy udržel zhodnocení, které získal v průběhu dne. Středeční svíce proto zavřela v moc pěkné bullish podobě. Objemy jsou lehký nadprůměr. Především skončila zavírací cena nad 42 000 USD, což nakupující budou jistě brát jako pozitivní signál. Proto je tedy dobré kalkulovat s retracementem po 46 000 – 47 000 USD.

BTC

Především jsme otestovali hloubku trhu, která je dle objemového profilu po celém cenovém pásmu 31 000 – 40 000 USD. Dle profilu je uvedená oblast jako jedna velká hradba. Proto nedávalo smysl, aby kdokoliv předpokládal okamžitý průlom. Pokud k něčemu takovému někdy dojde, Bitcoin se na to musí připravit.

Jinak se vyloženě nabízí bullish pattern klesající klín. Chtělo by to ale ještě jeden dotyk s horní stěnou útvaru. Dotyk právě odpovídá otestování již řečených 46 000 – 47 000 USD. Bohužel objemy úplně nesedí tomu, že by tam ten pattern byl – mají při cenovém poklesu postupně klesat. Za poslední dva týdny jsou ovšem na BTC objemy spíše konstantní, vyjma těch cenových výplachů.

Indikátory

Denní RSI se vrátilo nad 40 bodů, ale pořád je problém v tom, že jsou hodnoty v dolní polovině hodnot. Co se týká histogramu MACD, zde je viditelná býčí divergence.

Závěrem

Mám toho ještě spoustu, co říct, ale to si nechám na večerní stream. Momentálně tedy platí, že s velkou pravděpodobností otestujeme úrovně, které Bitocin před několika dny ztratil. Na základě reakce budeme mít zase s čím pracovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: