23.09.21 Technická analýza BTC/USD – Fed zredukuje QE na konci roku, reakce trhu smíšená

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem opětovně upozornil, že ve středu má Federální výbor pro volný trh rozhodnout o budoucí měnové politice. Trhy obecně vzato předpokládali, že Jerome Powell oznámí zúžení nákupů aktiv v rámci kvantitativního uvolňování (QE). K našemu překvapení se tak nestalo a reakce trhu je tak dosti smíšená.

Bitcoin a včerejší Fed

Mnohem více se o tom chci věnovat v dnešním streamu na Žraloci sobě, ale již nyní si dovolím tématu věnovat pár řádků. Jak bylo řečeno, všichni již očekávali, že ohlásí redukci nákupů aktiv. Místo toho Powell dal další zřetelný signál, že k tzv. taperingu dojde velmi brzy. Všichni tudíž zase počítají s tím, že k tomu dojde již letos. Nejpravděpodobněji při další schůzi FOMC, která je naplánovaná na začátek listopadu.

Zdroj: tradingeconomics.com

Dost se spekuluje nad tím, proč QE nezačali utlumovat. Někteří jsou toho názoru, že se Fed dostal do situace, kdy má prostě strach s něčím takovým začít. Vtip je v tom, že jejich podmínky pro ukončení QE byly dosaženy – plná zaměstnanost a inflace výrazně nad cílováním. Powell to dokonce sám v následných odpovědích pro novináře přiznal. Proto argumenty pro pokračování nejsou.

Respektive si dost protiřečil. V každém případě dluhopisový trh a dolarový index reagoval kurzovou expanzí. Hlavně dolarový index během pár minut pumpnul o více jak 0,5 %. Takové pohyby nejsou na tak velkém trhu zrovna běžné. Z čehož lze vydedukovat, že trhy jsou přesvědčeny o tom, že Fed bude muset nákupy redukovat.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Zatímco DXY a dluhopisové ETF šlo hned nahoru, akciový index S&P 500 a Bitcoin spíše bez reakce. Bitcoin si tedy udržel zhodnocení, které získal v průběhu dne. Středeční svíce proto zavřela v moc pěkné bullish podobě. Objemy jsou lehký nadprůměr. Především skončila zavírací cena nad 42 000 USD, což nakupující budou jistě brát jako pozitivní signál. Proto je tedy dobré kalkulovat s retracementem po 46 000 – 47 000 USD.

BTC

Především jsme otestovali hloubku trhu, která je dle objemového profilu po celém cenovém pásmu 31 000 – 40 000 USD. Dle profilu je uvedená oblast jako jedna velká hradba. Proto nedávalo smysl, aby kdokoliv předpokládal okamžitý průlom. Pokud k něčemu takovému někdy dojde, Bitcoin se na to musí připravit.

Jinak se vyloženě nabízí bullish pattern klesající klín. Chtělo by to ale ještě jeden dotyk s horní stěnou útvaru. Dotyk právě odpovídá otestování již řečených 46 000 – 47 000 USD. Bohužel objemy úplně nesedí tomu, že by tam ten pattern byl – mají při cenovém poklesu postupně klesat. Za poslední dva týdny jsou ovšem na BTC objemy spíše konstantní, vyjma těch cenových výplachů.

Indikátory

Denní RSI se vrátilo nad 40 bodů, ale pořád je problém v tom, že jsou hodnoty v dolní polovině hodnot. Co se týká histogramu MACD, zde je viditelná býčí divergence.

Závěrem

Mám toho ještě spoustu, co říct, ale to si nechám na večerní stream. Momentálně tedy platí, že s velkou pravděpodobností otestujeme úrovně, které Bitocin před několika dny ztratil. Na základě reakce budeme mít zase s čím pracovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

„Nejpravděpodobněji při další schůzi FOMC, která je naplánovaná na začátek listopadu“

To už jsem slyšel tolikrát 😀 Já tomu prostě nevěřím. Podle mě tak na konci roku 2023 se něco stane. Je spousta prostoru pro změny, může se stát ještě milion věcí.

Poslední editace 1 rok před přes Michal
paulusczechia

FED resp. Powell proste rekl ze nic nerekel,resp nerekl ze by rekl…takze se*te na QE a tapering a huráá do bullrunu…zpráva celkem pozitivní 😉

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Nikdo tady nekalkuluje ze by mohl FED opustit q uz v Říjnu? A to je chyba . Myslím si ze nebyt číňanů uz by to udělal.
Jit na nove ATH je už totálni nesmysl , Fed řekl do konce roku což může byt i příští měsíc, stav firma v číně a usd a usd activa na startovní rampě,
Z velkých sypat uz nikdo nebude a retail zastavil index strachu. Tak kdo to potáhne nahoru aby přišel o prachy , jestli to povyleze výš velcí se začnou zbavovat a né kupovat

Hal

Btc by pomohli pozitivne fundamenty,napriklad,ze ho prijimaju dalsie krajiny po Salvadore,ale tie asi najskor cakaju ako dopadne tato mala krajina.Dalej prijme ako motor ekonomiky Algorand popri Bitcoine,co moze byt tiez dobra sanca na investiciu.

Libor

Salvador v tom nechají vymáchat, oni si v té americké zemičce prostě řekli zkusíme to, když pojede btc pořád nahoru tak na tom můžeme vydělat, jinak to nikoho nezajímá a velké země mají své měny s kterýma mohou hýbat přes centrální banky, smiřte se s tím, že krypto je stále hlavně hračka spekulantů, nic víc

BronislavP

Hold smířit se s tím že z milionáře ze mě přes noc nebude miliardář….nějak to tedy zkousnu s párletým výhledem 🙂 .

Vojtech

Salvador je z hlediska velkokapitalu vítaný, ne-li rovnou záměrně nastrojeny precedens. Dopadne zle a bude se na to poukazovat ještě léta. Krach, nepokoje, svržení vlády, z počátku zcela minimální šance na překlenutí krize prostřednictvím mezinárodních půjček. Nakonec si na něm prihřeje svou PR polívčičku IMF – záchranny program za drakonických veřejnosti z většiny zcela skrytých podmínek. Bude to ještě velká mediální show! A pak přijde opravdu dlouhá kryptozima…

Jan

Proč si nadávat🙁 člověk může nadávat jen sám sobě, já třeba v roce 10/2017 prodal 48,5 BTC na rekonstrukci. Beru to s humorem😀 už

Vlastimil

To je tak, když není člověk dlouhodobý investor nebo potřebuje peníze na něco jiné. Ostatně ta rekonstrukce by vás dnes vyšla mnohem dráže, ale je pravda, že by jste měl nyní cca 50 miliónů, no věšet se asi kvůli tomu nebudete 🙂 Já mohl mít jen 5 miliónů a získal jsem jen milión, to je taky rozdíl, který mně sere, ale … což už to člověk nikdy tak dobře nechytí. Nikdy už BTC neudělá tak krásný skok desetinásobku. Ze 40 tisíc na 400 tisíc, jak dlouho to může trvat a co bude třeba protrpět ? Spíše to udělá jiný altcoin, ale který, je jich moc, nějaký přední ? Už je to o držku, a gamblerství !!

paulusczechia

VeChain

Reklama: