22.09.21 Technická analýza BTC/USD – medvědi jsou čím dál více urputnější

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) od úterní analýzy pokračoval v poklesu. Sice cenový drop nebyl tak markantní, ale trh fakticky velmi urputně shortoval silný support, který je kolem 42 000 USD. Díky tomu se povedlo cenu i zavřít pod uvedenou hladinou, což není vůbec dobrý signál. Urputné shortování silných supportů jsme mohli naposledy vidět v květnu. Price Action z posledních dnů tedy není nijak příznivý.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Včera po většinu času Bitcoin konsolidoval na S/R levelu 42 000 USD. Avšak denní low bylo tehdy cca 40 250 USD. Propad byl tedy značný a chybělo málo k úplnému průlomu supportu. Včera večer však medvědi přepnuli do agresivnějšího módu a support najednou začali agresivně shortovat. A to i přesto, že předtím nedošlo k žádnému retracementu.

BTC

Takovou urputnost jsme na nabídkové straně mohli naposledy sledovat v květnu. Znamená to tedy, že pokles bude na BTC pokračovat? V noci jsme sice propadli až na 39 600 USD, ale trh má stále tendenci se bránit. Leč je to na poslední chvíli, protože zde hodně longařů jistě zařvalo. Respektive je to vyhodilo na stop loss.

Co se týče podoby včerejší svíce, je krapet menší než ta pondělní a má trochu delší spodní knot. Jinak je přirozeně medvědí. Objemy jsou u ní o něco větší. To nám skutečně říká, že prodejci stupňují svoji urputnost ve snaze cenu zatlačit níže. Jinak krátkodobá struktura trhu má nyní podobu klesajícího kanálu. Což je pro nás výhodné, protože máme z čeho vycházet.

Indikátory

Denní RSI kleslo až pod 35 bodů – to je dost špatné znamení. V býčím trhu by hodnoty indikátoru neměly klesnout tak hluboko. Dle MACD negativní momentum zesílilo, ale prozatím to není až taková hrůza.

Závěrem

Víc k trhu s BTC dneska nemám. Momentálně je nejsměrodatnější, s čím večer přijde Federální výbor pro volný trh. Do té doby nevíme nic a můžeme jen hádat. Množí se i názory, zdali Fed ještě teď nezačne se zužováním kvantitativního uvolňování. Americká vláda totiž potřebuje, aby úrokové míry zůstaly dole. Fór je v tom, že oni je potřebují mít dole už navždy. A není přípustné, aby Fed vše jistil donekonečna.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: