17.5.2023 Přehled trhu pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Omezování rizika, korekce drahých kovů a růst amerického dolaru!

5
(4)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin nadále klesá a dnes dosahuje hladiny 26 800 USD. Akciový index SP 500 lehce klesá a od většího poklesu ho drží jenom silné zisky velkých technologických společností. Může pokles Bitcoinu kopírovat klesající drahé kovy?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin dnes dále klesá pod úroveň 26 700 USD, značná část kryptoměn to prozatím ignoruje a lehce rostou v jednotkách procent. Pokud bude Bitcoin dále klesat, je jenom otázka času než to strhne dolů i další kryptoměny.

Makro kalendář první poloviny týdne

První polovina týdne zatím přinesla pondělní pokles průmyslové produkce a velkoobchodních cen v Eurozóně. Za Úterý máme nová data z Británie, kde lehce roste nezaměstnanost z 3,8 na 3,9%. Inflace v Itálii znovu roste meziročně z 7,6% na 8,2% co indikuje další možný růst v Eurozóně. Dnes ráno se to potvrdilo lehčím nárůstem meziroční inflace pro celou eurozónu z 6,9 na 7%. Je možné, že dosavadní zvýšení úrokových sazeb centrální bankou nebylo dostačující a pro další pokles bude nutné agresivnější zvedání sazeb po vzoru Ameriky?

Další data za včerejšek je lehký meziměsíční (estetický) nárůst maloobchodních prodejů a průmyslové produkce oproti očekávání. Dnes nás čeká ještě počet povolenek pro nové nemovitosti.

Druhá polovina týdne bude zajímavější. Zítra nás čeká zveřejnění Philadelpského Výrobního indexu, dále data pro Americkou nezaměstnanost a prodeje existujících domů.

Dolarový index reaguje na nejistou situaci růstem:

Dolarový index poslední týdny s vysokou pravděpodobností našel lokální dno a začíná růst. Tím pádem máme jasný signál, že investoři se znovu stahují do bezpečí hotovosti z rizikovějších akciových nebo kryptoměnových trhů. Proč by také ne (?), když v aktuálních projevech zástupci Fedu naznačují další možné zvyšování úrokových sazeb pokud to bude potřeba a držení na aktuálních úrovních až do prvního kvartálu roku 2024!

Dolarový index má nakročeno pro růst a nejdříve otestování klouzavého průměru EMA 200 1D (denní graf). Následně v případě prorazení můžeme růst do rezistenční zóny kolem 106-107 bodů. Tam se bude rozhodovat o všem!

Akciový index S&P 500 nerozhodný a stagnuje!

Akciový index S&P 500 lehce včera lehce klesal na 4102 bodů. Na denním grafu formuje stranovou strukturu indikující nerozhodnost trhu. Zároveň se dá předpokládat, že velcí hráči vybírají zisky, zatímco retail dále bezhlavě ignoruje signály trhu a dále nakupuje.

Kdo z Vás četl za poslední týdny přehledy trhu, dobře zná můj názor a interpretaci současné situace. Jediné na čem teď záleží je sledování oranžových linii formující “rostoucí wedge”. Oba linie mají své nevyplněné gapy (žluté zóny). Samotná struktura je negativní (medvědí). Tzn. s ohledem na všechny varovné signály popsané v přehledech trhu za poslední měsíc, nadále vyčkávám nejdříve vyplnění horního gapu (4190-4220 bodů). Následně pokles a vyplnění spodního gapu. V této úzké zóně se můžeme pohybovat následující týdny až pár měsíců, než se v ekonomice něco zlomí!

Z pohledu technických indikátorů se čím dál víc propadá indikátor RSI, který našel zamítnutí u rezistence (silná opakovaná divergence). Indikátor MACD má dlouhodobou divergenci. Z krátkodobého intra denního pohledu ještě má malý prostor pro růst akciového indexu.

Bitcoin kopíruje vývoj na drahých kovech

Bitcoin dnes dále klesá, po malém korekčním růstu v začátku týdne. Dnes ráno znovu až na hladinu 26 700 USD. Podle denního grafu by mohl znovu otestovat klouzavé průměry EMA 55 a EMA 200 1W (týdenní graf), tzn. supportní pásmo 25 300 – 26 500 USD.

V případě propadu pod ně a dalšího poklesu bude rozhodující až hladina 24 200 USD, pod kterou se nesmí propadnout. Pokud ji prorazí, bude to z mého pohledu zásah do zóny růstové vlny ((i)). Čím by se toto značení negovalo a bylo by nutné celý růst z 15 500 USD nad 31 500 USD vnímat jako korekční strukturu (červené abc). Za těchto předpokladů bych očekával další VÝRAZNÝ pokles Bitcoinu a hledal vhodné místo pro vstup do krátké pozice.

Udržení hladiny 25 300 – 24 200 USD je klíčové pro další růst! (Zelená varianta na grafu).

Předpokládám, že Bitcoin je aktuálně nejvíce tahaný dolů kvůli poklesu drahých kovů, obzvlášť stříbra! To na denním grafu klesá zpátky do supportní zóny, kde by mohlo potvrdit předešlou rezistenční linii jako nový support (horní žlutá linie).

Dlouhodobý vývoj, který u stříbra očekávám je nejlépe vidět na týdenním grafu. Obdobná situace je i na grafu Zlata, avšak mám dojem jakoby mělo Stříbro lépe čitelný pohyb na grafu a reakci na rezistence.

Týdenní graf nám zobrazuje návrat k předešlé rezistenci kolem 23,8 USD pro potvrzení jako nového supportu. Dokončování subvlny ii z impulsní vlny (iii). Pokud se tato predikce vyplní, stříbro má prostor pro růst o přibližně 75 až 100% ze současné hodnoty. Jenže pro takový růst se musí objevit v nejbližších týdnech až měších dostatečný fundament a to Hard landing = Recese!

Velmi podobný vývoj je na týdenním ETF grafu pro těžaře zlata a stříbra (ticker SIL a GDX).

Závěrem:

Současná situace na trhu je velmi náročná pro vyhodnocení i pro zkušené obchodníky. Velká část jich raději omezuje riziko a drží se v bezpečných státních dluhopisech, kde vyčkává na svoji příležitost. Dokonce u mnohých hodnotových investorů pozoruji strategii nákupu výhradně silně podhodnocených společností a mimo překoupeného amerického trhu.

Doporučuji Vám taky omezit riziko a trpělivě čekat na jednoznačnou příležitost. Domnívám se, že ve velmi blízké dobé se začnou objevovat nové trendy, kde zavládla panika a tím pádem jsou silně předprodané (podhodnocené).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img