16.11.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Útok na důležité rezistence

3
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq jsou v těsné blízkosti, nebo zrovna dochází k útoku na klíčové rezistence. Rezistence, které jsou ideálním místem pro konstrukci nižšího vrcholu a tím pádem pokračování v medvědím trendu. Co když se ale podaří rezistence prolomit? Tak se tím výrazně naruší medvědí struktury, co se letos v grafech konstruují. Býci jsou momentálně na koni a hodně riskují, aby kurzy pushovali výš a výš. Já bych ale řekl, že se to chlapcům a holkám z Fed příliš nelíbí.

Jak členové FOMC pracují s očekáváním

Hrozně se mi líbí, jak členové FOMC pracují s očekáváním. Je to skoro, jako by pracovali na předem rozvržené směny. Pokaždé, když někdo z nich promluví, dá trhům jasný signál. A ten se dá shrnout jako: „Inflace je příliš vysoká, pořád budeme pokračovat v růstu úrokových sazeb“.

Nicméně se zdá, že akciový trh tahle oznámení mimo Fed příliš nereflektuje. Což se může ovšem každou chvíli změnit. Včera večer veřejně promluvil další člen FOMC. A tato paní explicitně prohlásila, že inflace je příliš vysoko. Došlo k jednorázové okamžité reakci. Jestli takových prohlášení přijde víc, čeká nás nejspíš hike o 0,75 procentního bodu i v prosinci.

Kurz Nasdaq a S&P 500 útočí na klíčové rezistence

Kurz indexu S&P 500 se včera přiblížil do těsné blízkosti S/R levelu 4 100 bodů, kde je 200denní klouzavý průměr a high volume node objemového profilu. Nesmíme zapomenout i na rezistenční diagonálu, který pásmem prochází. Proto opakuji, že jde o vcelku silnou rezistenční konfluenci. A to je hladina, která je ideálním kandidátem pro nižší vrchol.

Jak můžete sami vidět, těsně předtím než promluvila členka FOMC, kurz se nacházel v těsné blízkosti této konfluence. A došlo okamžitě ke sražení. Což můžeme považovat za takovou první vážnější negativní reakci. Nejedná se však o absolutní signál pro zamítnutí v postupu nahoru.

Kurz indexu S&P 500 má na své straně silný support, který se nachází kolem 3 950 bodů. V oblasti řečené úrovně máme hned několik high volume node. Neboli vícero špičatostí profilu. Navíc je zde 100denní klouzavý průměr. Takže zde máme na oplátku solidní supportní konfluenci. A nyní se rozhoduje, která úroveň je silnější.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Na akciovém indexu Nasdaq je mírný rozdíl v tom, že kurz vyloženě naráží na klíčovou rezistenci. Ta se nachází na 12 100 bodů, kde je kromě rezistenční diagonály i high volume node objemového profilu. Včera se trh pokusil o průlom. A přesně na dotyk s diagonálou přišlo menší zamítnutí.

Ta rezistence je proto pořád platná a musíme s ní kalkulovat. V podstatě se nyní rozhoduje o vánočním akciovém rally. Když dojde k průlomu, šance na rally přirozeně vzrostou. Mnozí i začnou očekávat začátek nového býčího trendu. O tomhle se ale bude teprve rozhodovat příští rok. Alespoň takový je můj názor na současnou situaci.

Závěrem

Osobně vidím v grafech jeden technický a zároveň zásadní problém. Chybí mi podoba kapitulačních výprodejů. Během každého medvědího trendu minimálně jednou dojde ke kapitulaci trhu. Možná se tomu trochu blíží jarní kurzová vlna dolů. V relativním vyjádření šlo o ztrátu ve výši cca 27 % (Nasdaq) a 21 % (S&P 500). Ale pořád to podle mě není ono. I když uznávám, že tohle je velmi subjektivní.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lucid
Hodnocení článku :
     

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, dá se nějak bránit proti ztrátám na tom, že domácí měna momentálně stoupá? (V angličtině fx impact). Díky za odpověď

Reklama: