[Zprávy] Ukradené BTC z Bitfinexu změnily majitele • Bittrex US delistuje 32 kryptoměn

0
Bitfinex IEO

Dnes se podíváme na pohyb BTC ukradených v Bitfinex hacku, na burzu Bittrex US, do Ruska, které by mohlo začít používat kryptoměny na nákup ropy a na další podvodnou kryptoreklamu. 

TIP: Zítra se můžete těšit na unikátní články z konference WeAreDevelopers, vyslechli jsme si CTO Ripple, Andrease Antonopoulose a další zajímavé osobnosti.

BTC z hacknuté kryptoburzy Bitfinex v pohybu

Poprvé po třech letech došlo k pohybu BTC, ukradených v Bitfinex hacku. V sérii transakcí začínajících v 06:00 v pátek se přesunulo celkem 172,54 BTC (přibližně 1,37 milionu USD) z peněženky, která dříve obsahovala finanční prostředky z hacku Bitfinexu. Krádež, která stála kryptoburzu 60 milionů dolarů, zůstává nevyřešena. Na pohyb upozornil Twitter účet Whale_alert:

Bittrex US delistuje 32 kryptoměn

Kryptoburza Bittrex US delistuje 32 kryptoměn ke dni 21. 6. 2019. Podle vyjádření burzy na Twitteru toto ovlivní jen americké klienty. Burza bude na jeden den uzavřena, nicméně mezinárodní verze kryptoburzy by měla fungovat bez problémů. Burza neuvádí konkrétní důvody, jen se odvolává na porušení regulačních předpisů v USA u delistovaných kryptoměn.

Podrobněji v AJ: Altcoinbuzz.io

Rusko: Kryptoměny by šly využít i na nákup ropy

Igor Sechin, šéf ruského ropného giganta Rosneft, nedávno řekl, že by v budoucnu nebylo vyloučeno, že by firma nakupovala ropu v kryptoměnách. Podle zprávy, kterou zveřejnil místní zpravodajský deník, Sechin odhalil, že ropný průmysl se začíná zajímat o kryptoměny, a také to je provázané, protože technologičtí giganti ze Silicon Valley, jako je Google a Amazon, začínají zkoumat energetický sektor.

benzinkaVíce informací o tomto potenciálně výbušném tématu v AJ zde: Cryptoglobe.com

Holandský miliardář žaluje Facebook kvůli podvodné kryptoreklamě

Začátkem tohoto týdne zahájil holandský miliardář John De Mol žalobu proti Facebooku kvůli podvodné kryptoreklamě, zneužívající jeho fotografii bez jeho svolení. De Mol tvrdí, že spotřebitelé kvůli této podvodné reklamě přišli až o 1,7 milionu eur a důsledku toho byla poškozena jeho reputace. Není to poprvé, kdy je kalifornský mediální gigant žalován kvůli falešným kryptoreklamám – a navzdory snahám Facebooku o odstranění problému se zdá, že problém přetrvává.

john-de-molCelou zprávu v AJ si můžete přečíst zde: Yahoo.com

Co číst dále?

Víme kdy vyjde Whitepaper pro „kryptoměnu“ Facebooku – mluvilo se o ní i na konferenci v Berlíně

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře