Google zkoumá možnosti Blockchainu, láká i Buterina

0
(0)

Internetového giganta Google známe všichni. Řada z vás se nejspíše na tento web dostala právě skrze jeho vyhledávač. Je tedy přirozené, že se takováto firma zajímá o nejnovější technologie, mezi kterou Blockchain jednoznačně patří. Pojďme se tedy podívat, jaké plány má Google s Blockchainem.

Google, velikán na poli internetových vyhledávačů, pod které spadá také YouTube a další služby, se poněkud aktivně zapojuje do podpory nových technologií. Blockchain tedy není výjimkou. S pomocí této nové technologie chce docílit pokroku v oblasti své vlastní cloudové platformy. Tím by se Google udržel o velký krok před konkurencí.

Google a Blockchain

Avšak přijde-li řeč na Blockchain, není Google žádným nováčkem. Podle firmy CB Insights je Google jedním z největších investorů do blockchainových startupů a společností. Spolupráce s většinou z nich údajně ani není veřejně známá. Google Ventures, spadající nyní pod společnost Alphabet, podle informací CB Insights investovala například do Ripple, LedgerX, Veem a dalších. Postoj společnosti potvrdil i víceprezident Googlu Sridhar Ramaswamy. Podle jeho slov však zatím firma nemá žádný hotový produkt a na vývoji pracuje pouze malý tým lidí.

Stejně jako je tomu u jiných nových technologií, máme tým lidí, který zkoumá potenciální využití Blockchainu. Zatím je ale příliš brzy na to, abychom mohli spekulovat o možných možnostech či plánech,” řekl mluvčí společnosti Google.

Bude zakladatel Etherea pracovat pro Google?

Zdá se, že Google se ve své cestě za Blockchainem poohlíží po lidech, kteří by společnosti ve vývoji významně pomohli. Na svém Twitterovém účtu se zakladatel Etherea Vitalik Buterin ptal svých příznivců, zda by měl přijmout nabídku od Googlu a zanechat vývoje Etherea. V příspěvku rovněž zveřejnil část e-mailové korespondence mezi ním a náborářkou ze společnosti Google. Že by se jednalo o omyl je tedy nepravděpodobné.

Mohlo by vás zajímat: Ethereum Sharding se blíží! – Vitalik Buterin zveřejnil částečný PoC

Internetový gigant se ocitl v rozporu s několika dalšími společnostmi, které rovněž zkoumají možnosti využití technologie Blockchainu. Zdá se, že se cítí mírně pozadu. Krok společnosti nalákat na palubu zakladatele a vývojáře Etherea Vitalika Buterina se tak zdá jako snaha dostat se před konkurenci.

Ve spojitosti se společností Google lze zmínit také alianci, kterou stvořili bývalí zaměstnanci firmy, s cílem tvořit své vlastní blockchainové projekty. Jmenují se xGoogler Blockchain Alliance (zkráceně GBA). Většina členů aliance má již zkušenosti z oblasti Blockchainu. Někteří dokonce úspěšně vedou projekty či společnosti. GBA má velký potenciál stát se rovnocenným a silným konkurentem Googlu, podaří-li se členům aliance shromáždit dostatečný počet “chytrých hlav” a prostředků pro vývoj a vznik slibných blockchainových produktů.

Závěr

Společnosti, obzvláště ty s technickým zaměřením, se často předhánějí, kdo jako první přijde s nějakou novou technologií. Že se tak děje i u Blockchainu nemůže nikoho překvapit. Možná se však může zdát zarážející, že pokroková firma jako je Google tento krok poněkud zaspala.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MichalBB

Google focused more on banning the crypto-ads in their search engine, than developing a sophisticated decentralized solution 🙂

spot_img