Facebook oznámí tento měsíc vlastní kryptoprojekt!

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Facebook, jedna z největších sociálních sítí, oznámí podle dostupných zpráv tento měsíc vlastní kryptoměnu. A zaměstnanci budou v této měně částečně vypláceni. 

Facebook coin pod kontrolou třetí strany

CNBC uvádí, že Facebook dále plánuje postoupit kontrolu nad svou kryptoměnou i třetí  straně, aby se zajistilo, že digitální aktivum nebude zcela centralizované. Tato třetí strana údajně zaplatí až 10 milionů USD za příležitost jednat jako zprostředkovatel (uzel) pro ověřování transakcí v síti pro nativní token služby Facebook.

I pro ostatní sociální sítě a v bankomatech

Nový coin Facebooku – GlobalCoin – bude údajně integrován jako platební nástroj i na službách WhatsApp, Messenger a Instagram. Bude prý dostupný také fyzicky prostřednictvím vlastních bankomatů.

Schválení od CFTC?

Vlastní kryptoměna společnosti Facebook byla v posledních několika měsících předmětem mnoha spekulací, protože společnost prozradila o svém projektu velmi málo.

Prestižní médium Financial Times nedávno informovalo, že americká Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) vede aktuálně jednání s Facebookem o vývoji vlastního coinu.

Informovali jsme také zde: Facebook již diskutuje o regulacích GlobalCoinu 

Projekt Libra

V květnu Facebook údajně získal ochrannou známku pod jménem „Libra“ pro tajný projekt. Zdroje obeznámené se záležitostí tvrdily, že Facebook najímá specializované firmy, aby pro něj vyvinuly coin a že kódové označení projektu je Libra.

Později v květnu Facebook také zaregistroval novou finanční tech firmu pod názvem Libra Networks LLC, registrovanou u ženevského obchodního rejstříku ve Švýcarsku.

Závěr

O připravovaném „tajném“ coinu Facebooku si už cvrlikají i vrabci na střechách mainstreamových médií. Podle některých názorů bude tento coin ostudou kryptosvěta, podle jiných to pomůže nastartovat zájem veřejnosti a široké využívání kryptoměn, ke kterému zatím pořád nedošlo. Co si myslíte vy, bude to pro svět kryptoměn přínos, nebo pohroma? Napište nám váš názor do komentáře k článku nebo rovnou na Facebook. 😀

Co číst dál?

Apple představí na nadcházející konferenci „CryptoKit“ – vstupuje do světa kryptoměn?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pan.karel

Bude se ten globalcoin obchodovat na burzach nebo jak to bude ?

Spaik

myslim ze bude hlavne v Lidlu nebo Kauflandu…sleduj letakove akce at to neprosvihnes!

spot_img