[Zprávy] Spuštění Bakkt se blíží, platforma zahajuje testování • Sága utečence Johna McAfeeho pokračuje • a další novinky dne

0
news zpravy noviny

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Po většinu dnešního dne Bitcoin stabilizoval svou cenu na přibližně stejných hodnotách v oblasti těsně nad 10 500 USD. Více informací najdete v našich analýzách.

Kryptoměny

  • Ripple navázal partnerství s jihokorejskou společností Sentbe prostřednictvím dříve zakoupené společnosti Moneygram – expanduje do Jižní Korey.
  • Kryptoměny NEO a Ontology uzavřely partnerství. Chtějí společně postavit “next-gen internet” (internet příští generace).

Burzy

  • Dlouho vyhlížený start společnosti Bakkt je očekáván koncem tohoto čtvrtletí, 22. července začne uživatelské testování.
  • Zpráva o vyšetřování burzy BitMEX komisí CFTC stačila k tomu, aby vystrašila uživatele – někteří vybírají prostředky a odcházejí ke konkurenci. Náš redaktor se tomuto horkému tématu dnes věnoval ZDE.

Regulace

  • Indický ministr financí prohlásil, že žádný platný zákaz kryptoměn v Indii není, celý náš článek, který jsme pro vás dnes připravili najdete ZDE.

Osobnosti

  • Sága utečence Johna McAfeeho pokračuje, na Twitteru sdílí fotky sebe a své ženy se samopaly a říká: „CIA se nás pokusila vyzvednout.”

Kryptoměny budou konkurovat globálním měnám, říká Fed

Prezident Federální rezervní banky St Louis James Bullard řekl, že měny jsou skutečně bezcenné a velmi ovlivnitelné politikou. Reagoval na výrok Donalda Trumpa, který v proslovu zmínil, že měny jsou tisknuty s hodnotou odpovídající „vlivům větru“.
Pro většinu účelů je měna bezcenná avšak hodnota je relativně stabilní, protože se očekává, že ji někdo přijme výměnou za jinou měnu. Bullard přišel s teorií, že pokud někdo drží měnu a nesměňuje ji, tak její hodnota klesá na nulu. V tomto smyslu jsou měny „křehké.“ Bullard je akademický ekonom, který se v roce 2014 umístil na 7. místě nejvlivnějších ekonomů na světě. Vyslovil výrok: „kryptoměny různých typů považuji za nově nastupující konkurenci pro tradiční globální měny“

Blockchain obhájci ve Washingtonu DC: Facebook měl „úžasné“ načasování

Zakladatel Facebooku ví, jak si získat pozornost. Po šesti letech dialogů a možných regulací, decentralizace je čas na pořádnou diskusi ohledně kryptoměn a Facebooku. Majitelé firem se nedávno účastnili třetího vzdělávacího eventu ohledně blockchainu, který organizovala Komora digitálního obchodu ve Washingtonu. Mnoho účastníků uvedlo, že Libra je konečně v centru dění. „Načasování je báječné,“ řekl John Jefferies, CMO společnosti CipherTrace. „V současné době chce každý vědět více informací, aby pochopil, co vše se děje v kryptografickém prostoru. Existují rozdílné názory na Facebook. Nyní je čas, aby se dění konečně pohlo.“
Hlavní účastník eventu byla také CipherTrace, což je technologická firma, která se specializuje na forenzní služby v oblasti blockchainů a AML řešení. Umožňuje firmám vypořádat se s kryptoměnami, a zároveň omezit jejich regulační rizika – ve skutečnosti je to přesně ta společnost, která by měla zabezpečit digitální aktiva a uklidnit obavy zákonodárců. 

Z Bitmexu klienti přesunuli 73 miliónů USD během pouhých 24 hodin

Bitmex za 24 hodin zaznamenal odliv Bitcoinu v hodnotě 73 miliónů dolarů. Odliv Bitcoinu nastal po zprávě vyšetřovatelů CFTC, kteří se zaměřili na americké tradery. Je to opravdu nepříjemná zpráva nebo jen spekulace za účelem zisku jako obvykle?
Většina z uvedených burz (Binance, Bitstamp, Bittrex a Poloniex) má podobné množství objemů vkladů a výběrů. Nicméně u Bitmexu je situace nyní mnohem horší – jen 12 milionů dolarů přišlo a 86 milionů USD odešlo!
Někteří jsou si jisti, že je to pouze kvůli panice. Nicméně Komise pro obchodování s komoditami (CFTC) údajně vyšetřuje Bitmex. Vyšetřování CFTC se točí kolem toho, zda Bitmex poskytoval služby obchodníkům v USA. Protože kryptoměny byly v USA považovány za komodity, jakákoli platforma umožňující obchodování americkým občanům musí být registrována v CFTC. Uživatelé oznámili, že jejich účty byly zmrazeny kvůli podezření, že pocházejí z USA.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na