Platforma Bakkt je připravena na svou misi – institucionální investoři jsou za dveřmi

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Velice očekávaná platforma Bakkt je zřejmě konečně připravena. Oficiální vydání je plánováno již na červenec. Představitelé platformy i mnozí kryptonadšenci doufají, že tato služba na institucionální úrovni podpoří zámožnější investory, aby vstoupili na trh s Bitcoiny.

Bakkt plánuje apelovat na nejbohatší třídu investorů tím, že poskytne mnoho vlastností, na které jsou finanční instituce již zvyklé. Mezi ně mimo jiné patří zjišťování regulovaných cen, úschova a přísné prosazování stávajících finančních předpisů.

Bakkt začne testovat své regulované produkty tento červenec

Bakkt byl v celém kryptosvětě dosud horkým tématem. Poprvé o něm padla zmínka v roce 2018. Společnost je vlastněna Intercontinental Exchange (ICE) a vlastní také New York Stock Exchange.

Platforma Bakkt byla již několikrát odložena. Vzhledem k rozsahu toho, čeho chce dosáhnout a skutečnosti, že se jedná o první Bitcoinovou službu svého druhu, je jasné, že společnost nechce nic podcenit.

V tiskové zprávě, kterou dnes tato firma vydala prostřednictvím svého účtu Medium, Bakkt konečně oznámil oficiální zahájení testování platformy. Poněkud zábavně zvolené datum spuštění je jen dva dny po 50. výročí Apolla 11, 22. července tohoto roku, den, kdy se člověk poprvé vydal na měsíc.

Ve zprávě Bakktu se upozorňuje na význam této události:

„Bakkt může být vnímán krypto komunitou jako výlet na měsíc, ale je založen na pozemském úsilí o podporu budoucnosti financí a přijetí technologie blockchain. Primírním úsilím společnosti Bakkt je pomáhat institucím, aby se bezpečně mohly dostat na tyto trhy.“

Jak je výslovně uvedeno, Bakkt doufá, že jeho snaha o vytvoření regulované platformy, pomůže přilákat investory z řad institucí.

Uvedením plně regulovaného produktu na trh se předpokládá, že Bakkt razantně pohne s objemy obchodů, likviditu a cenovou transparentnost na celém trhu. Že by se z bitcoinu stalo konečně trochu stabilnější aktivum?

Závěr

Zdá se tedy, že Bakkt dělá vše proto, aby vyřešil výše zmíněné problémy a dostal Bitcoin mezi zavedená aktiva na prestižních světových trzích.

Co číst dál?

Lesk a bída kryptoměn – vše co o nich potřebujete vědět, 2. část

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře