[ZPRÁVY] Roger Ver: svoboda slova zemřela zrušením Twitter účtu @Bitcoin

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Roger Ver: svoboda slova zemřela zrušením Twitter účtu – Cloudový gigant Salesforce doufá, že uvede podporu pro Blockchain a kryptoměny do září 2018 –  Podle švýcarské bankéřky mají privátní kryptoměny výhody oproti digitálním měnám centrálních bank – Indická centrální banka oznámila, že hodlá vydat vlastní kryptoměnu – Regulátoři v Jižní Koreji budou vyšetřovat tři domácí banky – Věhlasné školy otevírají obory Blockchain a kryptoměny – V USA se soudí poškozený z forku a chce, aby soud nařídil “záchranný fork” – V Číně vznikl fond pro investování do blockchain startupů s kapitálem 1,6 miliardy USD, část je od státu

Zpráva dne

Během debaty Bitcoin (BTC) versus Bitcoin Cash (BCH), která se odehrává prostřednictvím Twitteru, byl pozastaven účet @Bitcoin zastánců BCH, zřejmě kvůli velkému množství stížností uživatelů Twitteru, zastánců BTC. Roger Ver, dlouholetý kryptopodnikatel a hlavní zastánce Bitcoin Cash, dnes na Twitteru uvedl, že pozastavení účtu BCH znamená smrt svobody slova. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakce: Twitter zakázal reklamy na kryptoměny a ICO

Kryptoměny a ICO

Parker Harris, spoluzakladatel cloudového softwarového gigantu Salesforce, potvrdil, že společnost doufá, že do září 2018 zavede podporu Blockchainu a kryptoměn. Cointelegraph.com (v EN)

Podle předsedkyně bankovní rady Andréy Maechlerové ze Švýcarské národní banky (SNB) mají privátní kryptoměny výhody oproti digitálním měnám centrálních bank (CBDC). Členka představenstva SNB řekla publiku v Curychu, že digitální měny soukromého sektoru jsou lepší a méně riskantní než jejich národní verze. Dále dodala, že kryptoměny vládních institucí by mohly zvýšit riziko takzvaných “bank run” – kdy velký počet zákazníků vybere své peníze z banky na základě obav z její nesolventnosti. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakce: Státní kryptoměny – fiat převlečený za krypto?

Regulace

Reserve Bank of India (RBI) oznámila, že se po zasedání Výboru pro měnovou politiku (MPC) se zabývá vydáním vlastní digitální měny. Cointelegraph.com (v EN)

Jihokorejské finanční regulační orgány zkontrolují tři domácí banky ohledně dodržování nedávno zavedených pravidel proti praní špinavých peněz. Komise pro finanční služby (FSC) a finanční zpravodajská jednotka (FIU) provedou inspekce na místě u bank NongHyup, KB Kookmin a KEB Hana od 19. do 25. dubna. Coindesk.com (v EN)

K tématu si také můžete přečíst: Jižní Korea – nová pravidla pro obchodování s kryptoměnami 

Byznys

Nejlépe hodnocené obchodní školy a univerzity také naskočily do rozjetého vlaku a nabízejí nyní také kurzy Blockchainu a kryptoměn. Posun k nabídce MBA z kryptoměn byl podpořen rostoucí poptávkou ze strany studentů, ale také firemních pracovníků, zejména těch, kteří se zabývají rizikovým kapitálem. Mezi tyto školy patří Whartonská škola, University of Pennsylvania, Stanford Business School, Georgetown Business School a další. CCN.com (v EN)

Nová žaloba jménem investorů v Nano (dříve Raiblocks (XRB)) byla podána v americkém okresním soudu ve východní části New Yorku. Žalobce žádá soud, aby nařídil kryptoměně Nano “záchranný fork”, který by investorům kompenzoval ztráty způsobené hackem burzy BitGrail. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Hackeři ukradli 17 mil. Nano z burzy BitGrail

Nový čínský blockchainový fond má k dispozici 1,6 miliardy dolarů na investice do inovativních startupů, z toho 30 procent dotuje vláda. Coindesk.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img