[ZPRÁVY] Twitter potvrdil zákaz reklam, kryptotrhy opět v červených číslech – Nadace Bitcoin Private…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Twitter potvrdil zákaz reklam, kryptotrhy opět v červených číslech – Nadace Bitcoin Private přijímá žádosti o grant – Nizozemský soud uznal Bitcoin jako převoditelnou hodnotu – Israel vydal sérii doporučení pro ICO – Rusko bude regulovat i blockchain – Britský ministr potvrdil, že kryptoměny nepředstavují riziko – Bělorusko má účetní standard pro kryptoměny – Korejská burza Upbit má vlastní kryptoindex – Dvě kryptoburzy z Chile vyžadují od centrální banky oficiální stanovisko ke kryptoměnám

Zpráva dne

Twitter vydal oficiální zprávu, že se připojuje ke gigantům Google a Facebooku v zákazu reklamy na kryptoměny a ICO na svých stránkách. Jako součást svého závazku “zajistit bezpečnost komunity Twitteru” vydala firma nová pravidla pro inzerci, která zakazují inzerci počátečních nabídek mincí a prodeje tokenů. Kryptotrhy zareagovaly propadem a téměř všechny kryptoměny jsou opět v červených číslech. Cnet.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Zákaz reklam na Facebooku měl tyto následky

Kryptoměny

Nadace Bitcoin Private (BTCP) uvedla, že udělí několik grantů ve výši 150 000 USD na výzkumné projekty, které pokrývají řadu témat, včetně kybernetické bezpečnosti a kryptografie. Snaží se o sponzorování projektů, jejichž řešení má trvat od tří měsíců do jednoho roku, přičemž granty se budou vyplácet průběžně. Themerkle.com (v EN)

Regulace

Začátkem tohoto týdne nizozemský soud popsal Bitcoin jako převoditelnou hodnotu. Soud výslovně uvedl, že vlastnická práva se vztahují i na Bitcoin, protože jako kryptoměna je schopna přenášet hodnotu peer-to-peer způsobem. Soud dále poznamenal, že kryptoměna je legitimní převoditelnou hodnotou. CCN.com (v EN)

Izraelský orgán pro cenné papíry (ISA) po přezkoumání ICO vydal řadu “doporučení určených k rozptýlení nejistoty a dosažení rovnováhy mezi technologickou inovací a ochranou investorů”. Úřad považuje kryptoměny, jako je Bitcoin, za cenné papíry – to je rozhodnutí s významnými důsledky pro budoucí regulaci. Bitcoin.com (v EN)

Kryptoměny nejsou jedinou technologií, která bude v Rusku regulována. Země uvedla, že v příštích měsících by mohl být zaveden legislativní rámec i pro blockchain. Bitcoinist.com (v EN)

Ministr Spojeného království John Glen sdělil ve čtvrtek novinářům na konferenci, že “přiměřené” předpisy by mohly výrazně posílit místní kryptoměnový průmysl. Ve svých komentářích Glen uvedl, že vláda je stále “zapojena do hledání správného vyjádření a správné úrovně regulace tam, kde je to vhodné”. Coindesk.com (v EN)

Jen několik dnů před legalizací kryptoaktivit přijalo Bělorusko nový účetní standard, který se zabývá kryptoměnovými operacemi. Klasifikuje digitální tokeny podle jejich pořízení a zamýšleného použití. Dokument definuje informace, které budou společnosti povinny sdílet s úřady. Prezidentský dekret, který upravuje sektor kryptoměn, vstoupí v platnost 28. března. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Regulace a jejich vliv na vývoj tržních cen

Burzy

Upbit, relativně nová korejská kryptoburza, která se rychle stala burzou s největším obchodním objemem v zemi, spouští první domácí index kryptoměn, aby umožnila investorům lépe porozumět celkovým trendům na trhu, UbCI (Upbit Crypto Index).  CCN.com (v EN)

Dvě kryptoburzy z Chile vyzývají místní Asociaci bank (Asociación de Bancos e Instituciones Financieras- ABIF), aby vydala jasné stanovisko k novému průmyslu. Firmy učinily tento krok poté, co řada chilských bank údajně zrušila jejich účty jen proto, že burzy obchodovaly s kryptoměnami. Bitcoin.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bigby

Nemůžu si pomoct, ale jak může tak pitomá reklama na ještě pitomější (a)sociální síti snížit kurz tím, že tam nebliká všemi opovrhovaná reklama? Všude šmírující gugl mám všude kde to jde vypnutý, na fukybuk nechodím a twiter nepoužívám. Měl bych mít tedy vyšší kurz! Je to nespravedlivý a až se natřu na černo a vezmu do rukou sekáček na maso, budu požadovat kompenzaci strát u Štrasburku.

Ronaldo

Je to nezmysel a totalna naivita si mysliet ze taketo spravy hybu s cenami.

spot_img