Důležité zprávy z Ameriky, Ruska a Jižní Koreje

0
(0)

Zprávy a souhrny

Tento týden byl bohatý na novinky v oblasti vývoje legislativních opatření v USA, Jižní Koreji a Rusku. 

Odměny za informace v USA

Nový návrh zákona v USA se zaměřuje na boj proti terorismu tím, že nabízí odměny za informace, vedoucí k odhalení financování terorismu prostřednictvím kryptoměn.

Návrh zákona, předložený Kongresu Tedem Buddem z Výboru pro finanční služby, navrhuje, aby odměny vyplácela nově založená nezávislá pracovní skupina, zaměřená na fintech. Výše těchto odměn nebyla sdělena.

“Podle Kongresu by federální vláda měla upřednostňovat vyšetřování teroristického a nelegálního využívání nových finančních technologií, včetně digitálních měn.”

Pracovní skupinu fintech bude řídit tajemník ministerstva financí a bude obsazena pěti federálními řediteli a čtyřmi osobami ze soukromého sektoru z neziskových organizací a bankovního sektoru.

Zákon také vyzývá k vytvoření fondu FinTech Leadership in Innovation Fund, který by inspiroval vývoj programů a metod odhalování využívání digitálních měn mezi teroristy. Tento fond by mohl poskytnout granty univerzitám, společnostem, nevládním organizacím a všem jednotlivcům, kteří by mohli přispívat k výzkumu nástrojů pro odhalování terorismu.

Již v květnu roku 2017 byl předložen návrh zákona, který by vyžadoval, aby uživatelé, kteří překročí hranice USA, deklarovali svá krypto-obchodní aktiva, jestliže překročí více než 10 000 dolarů. Cílem zákona bylo bojovat proti praní peněz, které je často zdrojem financování teroristů.

Korejská vláda se zatím neshodla

V reakci na zasedání národních politických výborů členka vládní komise Choi Jong-ku vysvětlila, jak může tato regulace vypadat:

“Vláda uvažuje o zastavení všech virtuálních měnových směnáren.”

Podle zpráv Hong Nam-ki, ministryně pro koordinaci vládních politik uvedla, že vládní úředníci stále mají různé názory na tuto otázku. Centrální banka Jižní Koreje zveřejnila také komentář, který může signalizovat jiný přístup země k využívání kryptoměny a jejich základní technologii.

Stane se Rusko další težařskou velmocí?

Čína je již dlouhou dobu díky nízkým energetickým tarifům velmocí miningu. Mnoho velkých těžebních společností má ve své blízkosti pobočky nějaké elektrárny. Proč začíná být Rusko druhou takovou velmocí?

Zdá se, že určité procento těžařů se přelévá do Ruska. V současné době se oznamují první investice do elektráren, které investoři kupují společně s nemovitostmi určenými výhradně pro těžbu. Ruský podnikatel Aleksey Kolesnik potvrdil, že v budoucnu bude kupovat dvě elektrárny pro těžbu kryptoměn – cituje zpráva z místních novin Kommersant.

“Kolesnik zaplatil asi dvě miliardy dolarů za obě elektrárny – ačkoli si není jistý, zda a kdy začne s plány na zahájení těžby kryptoměn.”

Důvěryhodnost projektu a jeho budoucnost je v rukou ruské vlády, která pokročila ve svém pohledu na kryptoměny.

Minulý týden místní média uvedla, že ruské ministerstvo financí oficiálně vypracovalo návrh zákona, který by legalizoval obchod s kryptoměnami na regulovaných burzách v zemi.

“Prezident Vladimir Putin navrhl vytvoření nadnárodního krypto-obchodu, který má být přijat členem skupiny BRICS a EEU.”

Očekává se, že Rusko do července 2018 legalizuje a upraví obchod s kryptoměnami v zemi.

Minulý měsíc nebyl k trhu laskavý. To však nezastavilo masivní příliv uživatelů, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami. Není překvapivé, že se v zemi objevují další velké těžařské společnosti, protože poptávka po krypto-obchodu roste – což nevyhnutelně zatěžuje síť.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: