[Polední zprávy] • Coincheck končí s poskytováním investic na páku • Evropské kryptofirmy začínají zavírat kvůli novým AML/KYC • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

S prvním dnem nového týdne je tady také přehled dnešních zpráv, rozšířený o dění během víkendu. 

Trhy

Bitcoin postupně zvolna klesal, až pod hranici 7 200 USD, kterou analytici považovali za klíčovou rezistenci. Aktuální cena je těsně pod touto hranicí, kolem 7 150 USD. Nálada na trzích je spíše vyčkávací. Altcoiny také nezažily příliš dramatický víkend. V top 10 coinech podle tržní kapitalizace došlo k výměně na posledním místě, Tezos nahradil Stellar. Podle Fear & Greed indexu na hodnotě 24, ovšem nálada opět klesla pod bod mrazu na extrémní strach.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: ZRX/USD, BTC/USD, XMR/USD, VET/USD

Kryptoměny

Regulace

Banky / Burzy

Blockchain / Mining

Testnet Cardana debutoval se 17 % mincí uložených pro staking

Testnet Cardana má zatím dobré výsledky. Držitelé už mají v držení 5,4 miliardy ADA, což představuje 17 % mincí. IOHK také oznámila, že během prvního dne provozu bylo online přes 120 staking poolů (skupin, které budou držet kryptoměnu), přičemž cílem je získat 1 000 staking poolů. Ačkoli některé z předních poolů jsou provozovány samotnou IOHK, několik nezávislých poolů se také účastní. To je dobré znamení pro Cardano, které má za cíl dosažení decentralizace podporou velkého počtu staking poolů. Plán Cardana naznačuje, že stimulovaný staking systém blockchainu „dosáhne rovnováhy“ na 1 000 poolech, což znamená, že projekt je na cestě k dosažení tohoto cíle.

Evropské kryptofirmy začínají zavírat kvůli implementaci nových AML/KYC pravidel

Podle The Block řada kryptostartupů uzavírá své operace v důsledku nařízení Evropské unie pod názvem MLD5. To je nařízení, které diktuje firmám působícím v regionu zavést přísnější postupy proti praní špinavých peněz (AML) a postupy pro poznání zákazníků (KYC). Předpokládá se, že vstoupí v platnost začátkem příštího roku. SimpleCoin napsal na své webové stránce toto:

„Když vstoupí v platnost zákony, budeme nuceni požadovat, abyste se, uživatelé, identifikovali pro účely boje proti praní špinavých peněz. Těžba by měla být dostupná každému a my odmítáme ohrožovat soukromí našich uživatelů.”

Úzce spřízněný web, bitcoinová firma Chopcoin, bude také zrušena kvůli implementaci zákona AMLD5.

Největší banky nevědomky zpracují kryptotransakce za 2 mld. USD ročně

Blockchainová zpravodajská firma CipherTrace prohlašuje, že velké banky mohou zpracovávat až 2 miliardy dolarů v nezjištěných převodech, souvisejících s kryptoměnami každý rok. V tiskové zprávě ze dne 16. prosince CipherTrace tvrdí, že každá z top 10 komerčních bank Spojených států neregistrovala kryptopodniky, které používají bankovní platební sítě ke zpracování svých finančních prostředků. Tyto neregistrované podniky, poskytující služby v oblasti kryptoměn, zahrnují podle výzkumu i subjekty, jako jsou kryptoburzy.

Japonská kryptoburza Coincheck končí s poskytováním investic na páku

Prominentní japonská kryptoburza Coincheck oznámila 16. prosince ukončení služby „pákového obchodu“. Kryptoburza zveřejnila blogový příspěvek, ve kterém uvedla, že služba bude ukončena do 13. března 2020. Podle harmonogramu uvedeného v blogu budou uživatelé muset do konce roku převést svůj zůstatek z pákového účtu burzy na svůj soukromý obchodní účet do z března 2020.

Čína využila blockchain a AI k rozsouzení už přes 3 milionů soudních sporů

Čínské soudy údajně používají řadu inovativních technologií, včetně blockchainu a umělé inteligence, k rozhodování o milionech právních případů. Dne 5. prosince čínská oficiální tisková agentura Xinhua oznámila, že více než 3,1 milionu čínských soudních sporů od března do října tohoto roku bylo urovnáno prostřednictvím blockchainových a AI-poháněných inteligentních internetových soudů. V těchto „soudech budoucnosti“ jsou občané schopni komunikovat s nehumánními virtuálními soudci, poháněnými umělou inteligencí, a to před několika obrazovkami, což vylučuje potřebu fyzického dostavení se k soudu. Tento systém také umožňuje občanům přijímat jejich soudní rozhodnutí textem nebo prostřednictvím hlavních služeb zasílání zpráv.

Pobočce Bitmainu zmrazeny aktiva za 680,000 USD

Okresní soud v čínské Šen-čenu nedávno nařídil zmrazení aktiv ve výši téměř 680 000 USD v majetku dceřiné společnosti giganta Bitmain. V rozsudku, vydaném 27. září a zveřejněném v pátek se okresní soud v Shenzhen Bao’An postavil na stranu firmy Dongguan Yongjiang Electronics, která ve sporu se žalovanou společností Shenzhen Century Cloud Core vyhověla žádosti o ochraně majetku. Firma Yongjiang, která dodává součásti elektronických zařízení, požádala soud 25. září, aby zmrazil 4,7 milionu juanů (kolem 676 000 USD) v majetku vlastněném dceřinou společností Bitmainu, aby bylo zajištěno, že bude moci požadovat takovou částku, pokud by soud rozhodl v její prospěch v probíhajícím sporu o obchodní smlouvu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: