16.12.19 Technická analýza ZRX/USD – 0x rychle maže předchozí zisky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak dnes se podíváme zase na ZRX, který v posledních několika týdnech dostal pěknou nakládačku a zrovna slavně to tedy nevypadá. Již v minulé analýze tento coin dost ztratil a viděl jsem to alespoň na brzký retracement kurzu, což se opravdu stalo. Nicméně, jednalo se opravdu jen o retracement a trh tedy zanedlouho zase pokračoval v sestupném směru, čímž je na dobré cestě, aby předchozí zisky z října byly s takovou brzo zcela smazány. Je to škoda, protože mohl mít do nového roku moc hezky našlápnuto a nyní to vypadá tak, že do těch dvou týdnů bude další low. Holt, další coin v těžkém downtrendu, který nemá konec.

Aktuální situace na 4H TF ZRX/USD

ZRX

Tak z grafu je okamžitě patrné, že máme před sebou downtrendovou strukturu. Základní kámen této struktury je právě HIGH z konce října a následně nižší vrcholy, které tvoří dotyky s klesající trendovkou. V podstatě nám tato trendovka říká, že dokud nedojde k jejímu proražení, tak je jen otázka času, než dojde k vytvoření dalšího minima letošního roku. Zatím ale nevidím nic, co by naznačovalo nějakou snahu o otočku. Abych ale navázal právě na minulou analýzu, tak tehdy byl zrovna kurz u úrovně 0.02523 USD a vypadalo to konečně na začátek retracementu, ktery trh potřeboval opravdu jako sůl. Po tom mohutném poklesu bylo potřeba, aby se již trh nadechl. Pak se ale potvrdila relevantnost trendovky, protože máme třetí odraz od ní.

Cena následně začala padat jako na povel a padl i support v cenovém levelu 0.2161 USD, kde začal poslední retracement. Momentálně se tedy kurz nachází u hranici podpory v cenovém levelu 0.2031 USD, takže jsme ještě poměrně daleko od hranice s minimem letošního roku na ceně 0.1543 USD. Momentálně by mi dávalo smysl, když by začal zase nějaký retracement, který by dovedl kurz k rezistenční trendovce. V závilosti na reakci při dotyku bychom pak mohli odhadovat, co bude následovat. Nicméně, moc tomu nefandím a myslím si, že kurz bude atakovat hladinu 0.1543 USD. Nebude to hned a dokonce bych si dovolil tvrdit, že ne do konce roku. ZRX by mohl zachránit pouze pěkný price action na Bitcoinu, což zatím teda nemáme.

Indikátory

No, z RSI můžeme konstatovat, že trh je opravdu dost slabý a není tu v podstatě vůbec žádná snaha se z tohohle stavu jakkoliv vymanit. Na MACD je ta situace podobná, kdy po každém bullish crossu následuje brzy překlopení, které žene zase kurz směrem dolů. Na Stochastic RSI bylo chvíli pozitivní momentum, ale už se zase překlápí a to se křivky indikátoru ani nedostaly do překoupené části. Všimněte si i toho, že objemy jsou orpavdu minimální, což značí docela vleký nezájem. Zas na druhou stranu, kdyby byly prodejní objemy moc vysoké, tak by to taktéž neznamenalo nic dobrého. Tak aspoň můžeme tvrdit, že pokles kurzu není potvrzený prodejním tlakem.

Závěr

Souhrn hlášení je takový, že by mělo ZRX brzy navázat price action z října. Protože jestli se to nestane, tak s takovou zanedlouho bude cena pod 0.1 USD, což je dost horor vzhledem k tomu, že na přleomu let 17/18 byla cena více jak dva dolary. No, alespoň víme, jak šílená to byla doba a jak pak vypadá vystřízlivění. My, kdož to teď sledujeme, tak budeme o to lépe připravení, až se bull run bude opakovat. Zatímco ostatní budou draho nakupovat, tak my budeme vědět, že je čas prodávat. To je právě ten hlavní důvod, proč trhy sledovat, i když je to hrozná nuda. Být o pár kroku vpřed – to za ten čas stojí.

Co číst dále?

15.12.19 Technická analýza XMR/USD – zatím se vyčkává

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře