[ZPRÁVY] Bitcoin atakoval hranici 5000 USD a na trzích zavládla pozitivní nálada – rekapitulace i novinky

1
růst

Většině fanoušků kryptoměn zvedl růst ceny Bitcoinu náladu. Je to vidět na všech frontách, náš magazín dnes bedlivě sledujete, komunikujete ve skupinách a zajímáte se, co se vlastně děje. Pojďme si zrekapitulovat co by vám nemělo uniknout a na závěr se podíváme na několik dalších novinek.

Bitcoin atakoval hranici 5000 USD

Bitcoin se dnes ráno po dlouhé konsolidaci v intervalu 3800-4200 $ konečně pohnul. Atakoval hranici 5 tisíc dolarů a na trzích zavládla pozitivní nálada, na nějaké závěry je ale ještě čas, dejte si pozor, vice v ranním článku o pumpě na BTC.

Určitě shlédněte toto video:

Pokud jste to ještě nestihli, doporučujeme shlédnout naše video, kde se dozvíte možné scénáře budoucího vývoje.

Pravda o dnešních objemech

Nejsou objemy jako objemy. Podle webu bitcointradevolume.com dnes reálný objem zobchodovaných Bitcoinů na burzách překonal jednu miliardu dolarů! Tyto objemy jsou sice o cca 95 % nižší, než jaké ukazuje například coinmarketcap, ale jsou reálné. Binance je na prvním místě s 360 miliony. Druhý je Bitfinex (190 mil. $), třetí překvapivě Kraken. Více v našem dopoledním článku.

A nyní přejděme k novinkám:

Ripple ETP na švýcarské burze cenných papírů SIX

Podle oficiálních stránek uvedla hlavní švýcarská burza cenných papírů SIX dnes (2. dubna) Ripple ETP (Exchange Traded Product). SIX také potvrdila další čtyři ETP, konkrétně pro Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM) a Eos (EOS).

SEC hledá specialistu na krypotměny

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zatím rozhodnutí o Bitcoin ETF odložila. Komise však nedávno zveřejnila inzerát, kde se snaží najít specialistu na kryptoměny, což je krok, který signalizuje, že o tuto oblast má opravdu zájem.

Dle popisu pracovní pozice na webových stránkách USAJobs je patrné, že se SEC snaží najít „advokáta-poradce“, který je zároveň specialista na kryptografii. Pracovní nabídka byla zveřejněna před několika dny a je stále aktuální.

Celý článek najdete v angličtině zde.

Pákistánská centrální banka chce vydat vlastní digitální měnu do roku 2025

Jameel Ahmad, náměstek guvernéra Pákistánské státní banky (SBP) – národní centrální banky, prohlásil, že instituce má v úmyslu vydat digitální měnu do roku 2025.

Ahmad sdělil, že na CBDC již pracují a chtěli jej v roce 2025 spustit, úplné nasazení by však mělo proběhnout do roku 2030. Cílem jsou nejen inovace, ale hlavně zaměření na boj s korupcí.

Celý článek najdete v angličtině zde.

PayPal investuje do blockchainového startupu

PayPal investoval do blockchainového startupu Cambridge Blockchain, který se zaměřuje na digitální identitu.

„Investovali jsme do společnosti Cambridge Blockchain, protože se jedná o použití blockchainu na digitální identitu způsobem, který je podle našeho názoru přínosný pro společnosti poskytující finanční služby, včetně PayPalu.“

Ani PayPal tedy nechce zůstat pozadu a snaží se hledat způsoby jak ustát novou vlnu inovací, které blockchain přinese.

Celý článek najdete v angličtině zde.

Co číst dále?

[Názor] BTC maximalismus – Ideologie, která není potřeba

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tooman Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tooman
Host
Tooman

Zdravim. Jen dotazek. Rysuje se nejaka alternativa za ETHEREUM?? Myslim ohledne tezby. Dekuji