[ZPRÁVY] Bitcoin atakoval hranici 5000 USD a na trzích zavládla pozitivní nálada – rekapitulace i novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Většině fanoušků kryptoměn zvedl růst ceny Bitcoinu náladu. Je to vidět na všech frontách, náš magazín dnes bedlivě sledujete, komunikujete ve skupinách a zajímáte se, co se vlastně děje. Pojďme si zrekapitulovat co by vám nemělo uniknout a na závěr se podíváme na několik dalších novinek.

Bitcoin atakoval hranici 5000 USD

Bitcoin se dnes ráno po dlouhé konsolidaci v intervalu 3800-4200 $ konečně pohnul. Atakoval hranici 5 tisíc dolarů a na trzích zavládla pozitivní nálada, na nějaké závěry je ale ještě čas, dejte si pozor, vice v ranním článku o pumpě na BTC.

Určitě shlédněte toto video:

Pokud jste to ještě nestihli, doporučujeme shlédnout naše video, kde se dozvíte možné scénáře budoucího vývoje.

Pravda o dnešních objemech

Nejsou objemy jako objemy. Podle webu bitcointradevolume.com dnes reálný objem zobchodovaných Bitcoinů na burzách překonal jednu miliardu dolarů! Tyto objemy jsou sice o cca 95 % nižší, než jaké ukazuje například coinmarketcap, ale jsou reálné. Binance je na prvním místě s 360 miliony. Druhý je Bitfinex (190 mil. $), třetí překvapivě Kraken. Více v našem dopoledním článku.

A nyní přejděme k novinkám:

Ripple ETP na švýcarské burze cenných papírů SIX

Podle oficiálních stránek uvedla hlavní švýcarská burza cenných papírů SIX dnes (2. dubna) Ripple ETP (Exchange Traded Product). SIX také potvrdila další čtyři ETP, konkrétně pro Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM) a Eos (EOS).

SEC hledá specialistu na krypotměny

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zatím rozhodnutí o Bitcoin ETF odložila. Komise však nedávno zveřejnila inzerát, kde se snaží najít specialistu na kryptoměny, což je krok, který signalizuje, že o tuto oblast má opravdu zájem.

Dle popisu pracovní pozice na webových stránkách USAJobs je patrné, že se SEC snaží najít „advokáta-poradce“, který je zároveň specialista na kryptografii. Pracovní nabídka byla zveřejněna před několika dny a je stále aktuální.

Celý článek najdete v angličtině zde.

Pákistánská centrální banka chce vydat vlastní digitální měnu do roku 2025

Jameel Ahmad, náměstek guvernéra Pákistánské státní banky (SBP) – národní centrální banky, prohlásil, že instituce má v úmyslu vydat digitální měnu do roku 2025.

Ahmad sdělil, že na CBDC již pracují a chtěli jej v roce 2025 spustit, úplné nasazení by však mělo proběhnout do roku 2030. Cílem jsou nejen inovace, ale hlavně zaměření na boj s korupcí.

Celý článek najdete v angličtině zde.

PayPal investuje do blockchainového startupu

PayPal investoval do blockchainového startupu Cambridge Blockchain, který se zaměřuje na digitální identitu.

„Investovali jsme do společnosti Cambridge Blockchain, protože se jedná o použití blockchainu na digitální identitu způsobem, který je podle našeho názoru přínosný pro společnosti poskytující finanční služby, včetně PayPalu.“

Ani PayPal tedy nechce zůstat pozadu a snaží se hledat způsoby jak ustát novou vlnu inovací, které blockchain přinese.

Celý článek najdete v angličtině zde.

Co číst dále?

[Názor] BTC maximalismus – Ideologie, která není potřeba

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře