[Zprávy] • Binance slaví druhé výročí a rozdává peníze • Urychlí Libra vývoj čínské vlastní kryptoměny? • a další novinky dne

4
(1)

Ještě nemáte účet u Binance? Právě teď je ta nejlepší chvíle si ho založit. Populární kryptoburza totiž slaví druhé výročí a nechává si pustit žilou. Podrobnosti a mnoho dalšího se dozvíte v dnešním vydání zpráv.

Binance slaví druhé výročí

Populární kryptoburza Binance slaví své druhé výročí a rozdává odměny svým členům i nově zaregistrovaným uživatelům. Stačí pozvat nového člena a Binance odmění oba dva 10 EURy. Celková suma, kterou chce Binance rozdělit je v hodnotě 100 000 EUR. Tuto informaci zveřejnila Binance před několika hodinami na svém oficiálním blogu. Platforma působí na trhu již dva roky a své služby v posledních měsících neustále vylepšuje.

Bitcoin má méně denních aktivních adres než 1. dubna

Neoficiální start bull runu Bitcoinu byl kolem 1. dubna 2019. V tento den vyskočily ceny Bitcoinu ze zhruba 4 000 USD a usadily se kolem 5 000 USD. Od té doby se ceny více než zdvojnásobily. Některé z bitcoinových metrik ale naznačují, že tato rally může být poháněna jen pouhou spekulací. Prvního dubna, kdy se Bitcoin stále obchodoval kolem 4 000 USD, bylo v síti podle Coin Metrics 698 000 aktivních adres denně. V průběhu června, v blízkosti nedávného cenového vrcholu ve výši 13 800 USD za minci, bylo až 1,04 milionu denních aktivních adres. Což zhruba odpovídalo zvýšení ceny. Tuto neděli však bylo v síti méně než 655 000 aktivních adres. Je to jen prázdninami nebo je za tím něco více?

Urychlí Libra vývoj čínské vlastní kryptoměny?

Chystaná “kryptoměna” Libra, která představuje potenciální hrozbu pro tradiční peníze, by podle oficiální zprávy Lidové banky Číny (PBoC) mohla pomoci urychlit vývoj jejich vlastní digitální měny. Wang Xin, vedoucí výzkumné kanceláře v PBoC, prohlásil na akci v Institutu digitálních financí Pekingské univerzity, že pokud se Libra rozšíří pro mezinárodní platby a osvědčí se jako peníze, „měla by vliv na měnovou politiku, finanční stabilitu a mezinárodní měnový systém“. Jak uvádí zpráva South China Morning Post, toto riziko znamená, že PBoC se dívá na situaci s „velkou pozorností“. To může urychlit vývoj čínské digitální měny, který trvá již několik let.

Íránský IT ministr usiluje o regulaci těžby Bitcoinu

Mohammad Javad Azari Jahromi, íránský ministr informačních a komunikačních technologií, oznámil potřebu regulace Bitcoinu v zemi. Zprávu oznámila místní tisková agentura, která upozornila na prudký nárůst spotřeby energie v zemi v důsledku těžebních aktivit. Zpráva uvádí, že odborníci spojují rostoucí íránskou těžbu přímo s nedávným zákazem těžby v Číně. Ačkoli převážná část těžby byla v Číně poháněna čistou vodní energií, nedávný všeobecný zákaz donutil těžaře hledat útočiště v jiných zemích. Jedním z hlavních důvodů přesunu těžařů do Íránu je levná energie a nedostatek vládních nařízení.

Singapur plánuje osvobodit kryptoměny od DPH

Daňová agentura singapurské vlády navrhla odstranění daně ze zboží a služeb (obdoba našeho DPH) z transakcí kryptoměnami, pokud budou sloužit jako výměnné médium. Singapurský daňový úřad (IRAS) ve své publikaci vydal návrh daňového průvodce pro zacházení s „digitálními platebními toky“ s cílem osvobodit všechny subjekty zabývající se těmito aktivy od závazků daně ze zboží a služeb. V případě přijetí by navrhovaná úprava měla platit od 1. ledna 2020 a nahradit současný systém, ve kterém jsou digitální platební transakce stále zdaněny. IRAS v dokumentu uvedl, že kryptoměny, které fungují jako prostředek směny, byly doposud považovány za způsob podnikání, což by se mělo změnit.

Co číst dále?

Policie v kancelářích Tronu – kauza podvodu pokračuje

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img