Známe datum tolik očekávaného hard forku Etherea Shanghai – prolomí cena ETH 2000 dolarů?

5
(4)

Zprávy a souhrny

Vedoucí vývojář Etherea Tim Beiko se na Twitteru podělil o informaci, že tolik očekávaný Shanghai upgrade, který umožní výběr stakovaných ETH, bude spuštěn 12. dubna. Shanghai, lépe řečeno Shapella (Shanghai + Capella), bude znamenat dokončení přechodu Etherea z proof-of-work (PoW) na konsensuální algoritmus proof-of-stake (PoS).

Aktivace upgrade Shanghai je naplánována na epochu 6209536, která by měla nastat kolem 22:27:35 UTC. Původním cílem aktualizace byl březen, ale core vývojáři ji nakonec odložili na polovinu dubna.

Testovací síť Goerli, v podstatě jakási poslední generální zkouška pro Shapellu, byla spuštěna 14. března. Vše bylo úspěšně dokončeno přibližně o 90 minut později. Podle informací vývojářů bylo malé zpoždění způsobeno tím, že některé validátory testnetu používaly starší verze klientského softwaru. Situace však byla rychle napravena, takže testnet byl úspěšně spuštěn.

Ethereum přechází z PoW na PoS

Přechod Etherea na PoS byl zahájen koncem roku 2020 upgradem s názvem Merge. Od té doby byly v síti uzamčeny etherů v hodnotě zhruba 31 miliard dolarů. Tyto prostředky a odměny, které se zde nashromáždily, bude možné vybrat právě až po spuštění Shanghai upgrade.

Přestože výběry vsazených ETH mohou být spuštěny již 12. dubna, neznamená to, že uživatelé budou moci své prostředky získat okamžitě. Burza Coinbase ve středu na Twitteru informovala, že vyřízení žádostí o výběr může trvat i několik měsíců v závislosti na poptávce zákazníků.

Jak zareaguje cena ETH?

Vzhledem k tomu, že během hard forku bude implementováno pět návrhů na vylepšení Etherea (EIP), včetně toho, který umožní výběr vsazených ETH, mnozí mluví o příznivém vlivu na hodnotu druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Stojí však za zmínku, že přechod Etherea na proof-of-stake, znamená zvýšený zájem a dohled americké Komise pro cenné papíry (SEC).

Po nedávném zásahu proti blockchainovým společnostem nabízejícím sázkové služby americkým zákazníkům šéf SEC Gary Gensler znovu zopakoval, že PoS mince, jako právě Ethereum, by podle Howeyho testu mohly být cennými papíry.

Ať už propagují a vkládají do protokolu cokoli a uzamykají své tokeny v protokolu, který často vyvíjí malá skupina podnikatelů a vývojářů … jen bych navrhl, aby se každý z těchto provozovatelů tokenů snažil dosáhnout souladu, a totéž platí pro zprostředkovatele

V době psaní článku se cena ETH pohybuje kolem 1733 USD a množí se spekulace o možném prolomení 2000 USD.

Závěr

Shanghai hard fork je hlavně pro ETH hodlery velmi očekávaným upgradem. Hlavním důvodem je umožnění výběru tokenů ETH, které byly uzamčeny na novém blockchainu Etherea s technologií proof-of-stake (PoS). Někteří také spekulují, že upgrade přiláká do sítě Ethereum více stakerů, což by v konečném důsledku mohlo prospět i ceně ETH.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře