CEO Coinbase: Staking nejsou cenné papíry

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se snaží dlouhodobě omezit staking. Po té, co se dohodla na pokutě 30 milionů USD za staking s kryptoburzou Kraken, se pozornost vyšetřování obrátila na Coinbase. Brian Armstrong, generální ředitel burzy, vystoupil 1. března v Bloomberg TV a i nadále trvá na stanovisku, že staking tokenů nelze klasifikovat jako cenné papíry.

Své tvrzení podpírá argumentem, že klienti svoje aktiva nikdy nepřevádí na burzu. Ta pouze poskytuje službu spojenou s těmito tokeny a decentralizovaným protokolem. Klienti si na burze mohou stakovat mince přímo. To ostatně tvrdí i Paul Grewal, hlavní právník burzy. Klienti neztrácí nad svými tokeny kontrolu. To bylo jedno z hlavních obvinění, které SEC použil proti konkurenční burze Kraken.

Trh věří v úspěch Coinbase

Po loňském „krvavém“ období, kdy mnoho krypto firem krachlo a sama Coinbase zaznamenala v posledním čtvrtletí ztrátu 557 milionů USD, se zdá vyšetřování SEC jako možný poslední hřebík do rakve. Trh je ale opačného názoru. Akcie Coinbase v letošním roce posílily o více než 90 % a aktuálně se obchodují kolem 64 USD za kus. Loni akcie Coinbase klesly o 86 % a tržby se meziročně propadly o 75 %.

Závěr

Opět to bude o slovíčkaření. Ale stejně jako u NFT může každý výsledek soudní pře vytvořit nebezpečný precedent. Je tedy otázkou, zda celé vyšetřování skončí vůbec u soudu, dojde k mimosoudnímu vyrovnání nebo SEC ukončí vyšetřování bez nalezení pochybení. Kraken se rozhodl již staking ve Spojených státech nenabízet. Jak dopadne Coinbase?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: