Od sloučení (Merge) přibývá denně zhruba 90 000 nových ETH adres

5
(3)

Historická a ostře sledovaná aktualizace Merge v síti ETH síti zatím nevyvolala (pro druhou nejvýznamnější kryptoměnu podle tržní kapitalizace), výraznou cenovou rally. Zdá se však, že prostředí vytvořené upgradem je součástí býčího katalyzátoru, který přivádí na platformu nové uživatele.

ETH – Nechme mluvit čísla

Od upgradu Merge 15. září se Ethereu daří přidat přibližně 86 945 unikátních adres denně. Během upgradu činil počet adres 205 410 380, zatímco 14. října to bylo 208 018 737.

Obecně lze říci, že nové unikátní adresy naznačují, že o Ethereum projevuje zájem stále více lidí. Ti se snaží prozkoumat síť a ta i nadále zaznamenává růst v případech použití, jako je třeba oblast decentralizovaného financování (DeFi).

Dopad sloučení na Ethereum (ETH)

Jednou z nejdůležitějších věcí je, že upgrade Merge, který převedl Ethereum z Proof-of-Work na Proof-of-Stake (PoS), má potenciál učinit z Etherea deflační aktivum. Schopnost fungovat jako uchovatel hodnoty je totiž pro valnou většinu investorů zajímavá. Zejména pak v současném makroekonomickém prostředí charakterizovaném raketovým růstem inflace a zvyšováním úrokových sazeb.

Unikátní adresy patří mezi metriky (na síti ETH), které po události sloučení zaznamenaly kladné zisky. Největší nárůst nových adres Ethereum zaznamenalo 8. října, kdy se do sítě připojilo 135 780 nových adres. Šlo o nejvyšší číslo od 7. prosince 2021.

Cena Etherea po sloučení

Někteří (převážně ti, kteří v kryptotrhu nejsou ještě tak dlouho) očekávali, že upgrade podnítí okamžitou rally nejen na Ethereu, ale i na celém kryptotrhu. Ti zkušenější naopak předpokládali (a zatím jim dává trh za pravdu), že šlo o událost ve stylu “buy the rumor, sell the news”

Celkově komunita Etherea ale očekává růst užitečnosti a ceny aktiva. O cenu se ovšem i nadále svádí tuhá bitva mezi býky a medvědy, kteří se snaží převzít nad trhem vládu. V době psaní článku se ETH prodávalo za zhruba 1 310 dolarů.

Závěr

Sloučení (The Merge) byla jednou z nejdůležitějších a ostře sledovaných událostí kryptosvěta. Etherum během přešlo z algoritmu proof-of-work na proof-of-stake. Jedním z největších benefitů je ohromná úspora energie.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

To by mě zajímalo, když je The Merge taková skvělá věc, tak proč v době nasazení tak brutálně spadla hodnota (a dál se to motá někde dole) 🤔

Paja

Ono se to všechno motá někde dole. Pokud se bude obchodovat proti Btc, tak cena bude stále tam, kde je. Až se zvedne Btc, tak sebereš zisk. Upřednostňuji metodu dca. Plus boty. Nějaké sračky, že se to zvedne tehdy a tehdy jsou o ničem. Záleží, jak to máš nastavené v hlavě. Cena se zvedla o tolik? Ok, prodám, hodím Busd na spoření, cena klesne, ok koupím, ale co??? To nikdo neví. Prostě zkusíš. Pak zase. Ber to jako hru s čísly.

bkf1

Jasně, že se všechno už skoro rok motá “dole”, nepřišel jsem k trhu minulý týden… já měl samozřejmě na mysli pád ze ~1700 na ~1300 v době The Merge. A pořád to tam je a ani pokus o návrat na těch “mizerných” 1700.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Ivan

Já jsem taky spíš vsadil na rallye a něco přikoupit, ale spíš to bylo ztrátové. Doufejme, že budoucnost ukáže, že to byl správný tah…

bkf1

Tak pravda, že díky tomu velkému dumpu v době spuštění The Merge se nabízí příkup, já osobně ETH vidím jako krypto s mnohem větším potenciálem růstu a také o něco větší stabilitou, než BTC a za poslední 2 roky se nestalo nic, co by můj názor změnilo, naopak v propadech byla občas vidět jistá síla, která ale samozřejmě pořád není taková, jaká by měla být aneb jistá “pupeční šňůra” k BTC, která je u jiného krypta ale mnohem víc ovlivňující…

spot_img