Zhruba 61 % držitelů BTC je pod vodou, protože stagnace trhu přetrvává

4.8
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Po propadu v důsledku imploze Terry a následného snižování zadluženosti trhu dosáhl Bitcoin 22. června dna na úrovni 17 600 USD.

Nejistota dynamiky

Ačkoli se cena BTC zhruba o dva měsíce později zotavila na 25 300 USD, lze říci, že cenová akce od tohoto lokálního vrcholu stagnuje. Zejména od poloviny září, kdy se cena BTC pohybovala mezi 18 100 a 20 500 USD.

On-chain metriky ukazují, že většina investorů do BTC je pod vodou, což dále zatěžuje již tak nejistou dynamiku trhu.

Rozložení realizované ceny UTXO upravené o bitcoinový subjekt

Metrika UTXO Realized Price Distribution (URPD) ukazuje ceny, za které byla vytvořena aktuální sada bitcoinových UTXO.

Každý sloupec v níže uvedeném grafu představuje počet existujících Bitcoinů, které se naposledy pohybovaly v rámci příslušného cenového kbelíku. Vzhledem k tomu, že se jedná o entity, průměrná nákupní cena se používá pro každou entitu k určení jejího zůstatku v rámci konkrétního kbelíku.

Pro získání reprezentativnějšího grafu se nezohledňují pohyby mincí mezi adresami ovládanými stejným subjektem. Stejně tak je vyloučena nabídka na burze, protože jediná zprůměrovaná cena pro mnoho více uživatelů by zkreslovala údaje a vedla by ke vzniku nežádoucích artefaktů.

Investoři, kteří nakoupili bitcoiny za 17 600 USD nebo méně, představují pouze 25 % držitelů tokenů, přičemž 14 % nakoupilo mezi 17,6 a 22 tisíci. Přitom ohromujících 61 % držitelů tokenů bylo na dně trhu pod vodou.

Zdroj: Glassnode.com

Rozložení nespotřebované realizované ceny

Pokud klasifikujeme subjekty buď jako krátkodobé, dlouhodobé, nebo burzovní držitele, z níže uvedeného grafu vyplývá, že krátkodobí držitelé jsou seskupeni kolem cenových kyblíků 18 500 a 32 000 USD, přičemž 19 000 USD je nejčastějším cenovým kyblíkem pro krátkodobé držitele.

Signálem pevného přesvědčení by bylo, kdyby se více krátkodobých držitelů změnilo v dlouhodobé držitele, čímž by se do jisté míry anuloval potenciál kapitulace ceny během stagnující cenové akce.

Zdroj: Glassnode.com

Závěr

A jak jste na tom vy? Držíte dlouhodobě nebo krátkodobě?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński
Hodnocení článku :
     

Zajímavý termín, vždy jsem slýchával o lidech za vodou v souvislosti s BTC, ale bear market očividně vyprodukoval i lidi pod vodou 😀 Mno, snad se to zlepší.

Fantom

Pod vodou v kbelíku 😁. Situace bude dynamická na všech trzích, krypto určitě nebude výjimkou.

Dejv

Tenhle clanek vypada na nejaky neredigovany strojovy preklad clanku z anglictiny.. Musim rict, ze uroven cestiny na kryptomagazin.cz je k placi.

spot_img