Počet držitelů Dogecoinu v říjnu prudce vzrostl, během tří měsíců jich přibylo téměř 100 000

4
(3)

Meme kryptoměna Dogecoin (DOGE) se již delší dobu potýká s pohybem ceny směrem dolů. To je samozřejmě faktor, který zpochybňuje potenciál aktiva znovu dosáhnout maxim z roku 2021. Část investorů však pravděpodobně sází na odraz tokenu ode dna, což dobře podtrhuje rostoucí počet držitelů.

K 22. říjnu měl totiž Dogecoin 4 454 487 držitelů, což představuje přibližně 2% nárůst oproti 4 365 551 držitelům registrovaným 24. července. Celkově během tří měsíců přibylo podle údajů CoinMarketCap desáté kryptoměně podle tržní kapitalizace 88 936 držitelů.

Aktivita držitelů se mezitím v pohybu ceny Dogecoinu neodrazila. V době psaní článku se aktivum obchodovalo za 0,059 USD, což představuje korekci o více než 16 % za poslední tři měsíce.

Počet držitelů DOGE sice roste, ale co cena?

Nesoulad mezi cenou DOGE a růstem držitelů lze přičíst několika faktorům, včetně přesvědčení, že hodnota meme mince potenciálně poroste. Pozoruhodné je, že očekávání, že DOGE opět vzroste, je zdůrazněno pokračující akumulací aktiva velrybami a související aktivitou sítě, která se snaží tokenu dodat větší užitečnost.

Nárůst držitelů také souvisí s nejnovějším vývojem kolem akvizice giganta sociálních médií, společnosti Twitter (NYSE: TWTR) generálním ředitelem společnosti Tesla (NASDAQ: TSLA) Elonem Muskem. Stojí za zmínku, že Musk a komunita Dogecoinu měli v minulosti poměrně vřelý vztah. Možnost uskutečnění této transakce tak naznačuje potenciální dopad i na trajektorii ceny DOGE.

Je třeba dodat, že Musk již několikrát vyjádřil podporu DOGE a zároveň spolupracuje s hlavními vývojáři ve snaze vybudovat životaschopnou meme mincí. Všichni si asi pamatujeme, že v minulosti Muskovy tweety o Dogecoinu mnohokrát způsobily, že cena tokenu prudce vzrostla.

Pokud se dohoda doopravdy uskuteční, mohla by to být zároveň pro Dogecoin velice býčí vyhlídka. Spekuluje se totiž o možnosti, že bude přidán jako platební metoda na této platformě sociálních médií.

V posledních měsících se Twitter stále více přibližuje kryptoměnovému sektoru, přičemž již nyní platforma umožňuje uživatelům nastavit jako profilový obrázek nezaměnitelné tokeny (NFT). Krom toho lze k zaplacení spropitného “tips” využit bitcoin (BTC) a nebo Ethereum (ETH).

Závěr

Komunita kolem Dogecoinu nejspíše předpokládá, že hodnota aktiva v budoucnu prudce vzroste. Podle hlasování by se měla cena DOGE 31. října 2022 obchodovat za 0,0716 USD. Nutno ovšem dodat, že v současné době se žádný významný vývoj na síti neprovádí a obecné vyhlídky mince jsou tak závislé na širším pohledu tržních cen.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Doge to the moon…

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Nj. myslitelé Dařbuján, Kuba, Anče a možná i hajnej a ten dědek Lebeda “investovali”. Řídí se prý heslem “investuj tolik, kolik rozumíš”.

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
Libor

takže doge ztrati do konce mesice cca 80% hodnoty ?

Nemam

Za 0,002-0,003 usd bych ho klidne koupil. Ale to je jeste 95%+ dolu. To se ale asi bohuzel nestane, tudíž asi ani nakup nenastane

spot_img