Zalistuje americká kryptoměnová burza Coinbase XRP zpět?

4.8
(6)

V posledních dnech a hodinách se začaly objevovat zprávy, že oblíbená kryptoměnová burza Coinbase, se sídlem v San Francisku, již brzy vrátí na svou platformu obchodování s XRP.

Jeden z členů komunity včera zveřejnil na Twitteru zprávu, že hlavní americká burza bude podporovat obchodování s XRP, zatím ale nedošlo k žádnému oficiálnímu potvrzení.

Sílící hlasy naznačují, že Coinbase již začala pracovat na znovuzalistování XRP

V prosinci 2020 obvinila americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) společnost Ripple a její vrcholné manažery Brada Garlinghouse a Chrise Larsena z provádění nabídky neregistrovaných cenných papírů – v tomto případě je neregistrovaným cenným papírem právě token XRP. V reakci na soudní spor mnoho burz a obchodních platforem včetně Coinbase zastavilo obchodování s XRP.

Nyní vody kolem XRP začaly znovu vřít, když uživatel, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Krish xrp, naznačil, že největší kryptoměnová burza v USA se nejspíše připravuje na znovuzalistování digitálního aktiva společnosti Ripple (tedy XRP). O tom, že práce na vrácení obchodování na platformu již probíhají, by měla svědčit následující fotografie.

A jak se dalo čekat, tento příspěvek přitáhl pozornost podporovatelů XRP, kteří jsou pochopitelně nadšeni možným opětovným zalistováním na Coinbase. Celkově do dává investorů naději, že by Coinbase mohly následovat i další významné kryptoměnové burzy a obnovit tak obchodování s XRP.

Kryptoburzy by obchodováním s XRP neporušovaly žádný zákon

Minulý měsíc během virtuálního slyšení nad žádostí SEC o získání osobních finančních záznamů generálního ředitele společnosti Ripple Brada Garlinghouse a předsedy Chrise Larsena právník Jeremy Hogan poukázal na to, že došlo k několika překvapivým komentářům.

Americká komise pro cenné papíry (SEC) neúmyslně uvedla, že burzy kryptoměn, které umožní na své platformě obchodování s XRP, nebudou porušovat žádné zákony, neboť podle části 4 zákona o cenných papírech odpovídá za nelegální prodej XRP pouze společnost Ripple a její přidružené subjekty.

Krátce na to se v zemích, jako jsou USA, Austrálie a Spojené království, rozšířilo na Twitteru heslo #RelistXRP. Cílem online kampaně je přesvědčit celosvětové kryptoburzy, které XRP token vyřadily, aby znovu umožnily na svých platformách jeho obchodování.

Závěr

I když právní bitva ještě ani zdaleka neskončila, vypadá to, že v jednom je již jasno. Burzy obchodováním s tokeny, které mohou být označeny za cenné papíry, neporušují žádná pravidla a odpovědnost by měla být pouze a jen na společnosti, která token vydala.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Doufám že se to vrátí. Má veliký potenciál. A to jsem držel 20000ks😔 teď začít sbírat na novo!

spot_img