Jak vypadá situace kolem společnosti Ripple a jejich XRP tokenu?

2.9
(12)

Zprávy a souhrny

Soudní proces, který byl zahájen proti společnosti Ripple, měl zásadní vliv na token XRP a jeho pozici na kryptotrhu. Každý nezaujatý pozorovatel trhu by nejspíše řekl, že vzhledem k aktuální situaci je dosti pravděpodobné, že token může na několik příštích měsíců ztratit momentum.

Žaloba proti Ripple

V návaznosti na žalobu Komise pro cenné papíry (SEC) z prosince 2020 zažil token společnosti Ripple – XRP rychlý pokles ceny. 30% pokles, který přišel, znamenal, že XRP znovu otestoval svůj support. Společně s tím, jak momentum klesalo, býci pokračovali v boji o úroveň $0.2650.

Hromadné delistování tokenu z předních burzovních platforem znamenalo ještě zhoršení celé situace, neboť investoři se hromadně zbavili svých zbývajících XRP tokenů. Ani tržní analytici teď nejsou zajedno v tom, jak se bude situace dále vyvíjet. Část z nich zůstává skeptická, než se situace kolem rozhodnutí SEC nevyjasní a část naopak předpokládá tolik potřebné oživení.

Přijde XRP o místo v elitní pětce?

Situace na trhu je tak stále hektická a nepřehledná a navíc XRP také ztratil své čtvrté místo v žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace a pustil před sebe Polkadot (DOT). Navíc tady existuje nemalé riziko, že o tuto pozici, poprvé od roku 2013, nakonec přijde. Ztráta tržní kapitalizace více než 5 miliard USD, kterou od oznámení žaloby již token společnosti Ripple zažil, jednoznačně napovídá, že o XRP ztrácejí investoři zájem a pokud by XRP vypadl z první pětky, ocitl by se ve velmi složité a nestabilní situaci.

Tento vzorec chování jsme už viděli u mnoha altcoinů, neboť investoři si pro zajištění svých prostředků rádi vybírají aktiva z první pětky. Vzhledem k tomu, že XRP hrozí pád mimo elitní skupinu a připočteme-li k tomu také fakt, že spoluzakladatel společnosti Ripple Jed McCaleb i nadále prodává obvyklým způsobem XRP tokeny v hodnotě milionů dolarů, máme z toho nepřehlednou situaci, kdy se hrozně těžko dá predikovat, kam se trh nakonec vydá. Uprostřed toho chaosu ale stojí za zmínku, že cena tokenu nedávno prudce vystřelila o 15 procent a dostala se až nad cenovou úroveň 0,3 000 USD.

xrp
XRPUSD Chart: Tradingview.com

Závěr

S tím, jak se vyvíjela situace na trhu během posledních 48 hodin, existovala šance, že by se XRP mohl podívat na úroveň 0,4 000 $, ale medvědům se tento cenový pohyb podařilo ubránit a nakonec přišla korekce směrem dolů k hodnotě (v době psaní článku) 0,26 $. Další osud a budoucnost společnosti Ripple a XRP tokenu bude nyní záviset na výsledku prvního slyšení, které bylo soudem naplánováno na 22. února. Podaří se XRP udržet si svou pozici na trhu, nebo bude i nadále přicházet o důvěru investorů a tedy i cenu?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

docela zajimave ze diskuze zadna ackoli tu kazdy jeste pred par mesici oslavoval XRP 🙂
ty oslavy si pamatuji i pred lety – jak banky budou XRP implementovat a kolik svetovych bank to ma uvahu realizovat.

Petr 2

O cem chceš diskutovat soud pokud ho nestahnou je až za měsíc , xrp je pořád pri životě když se všude obchoduje.
A nepadá pokud spadne budou ho nakupovat všichni idealni by byla cena pod 0,1 jako prvni nákup .
Z druhe strany soud nemůže dopadnout špatně at dopadne jsk dopadne stejne pujde nahoru a pokud spali par miliard ks tak tady mame taháce roku ale tohle všichni vi tak proč o tom pořád dokola mluvit .
Vím ty jsi zvykly mlít jako kolovrat pořad dokola to same ale u hejlu he to zcela normální
A pak je tu ještě jedna proměnná a to jsi ty a ty tvé moudra tam kde šlapneš trava neroste proto tu nikdo neni .

Reklama: