Coinbase zaplatí 6,5 milionů USD na pokutách

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká kryptoměnová burza Coinbase zaplatí 6,5 milionů amerických dolarů za bezohledné, nepravdivé, zavádějící nebo nepřesné zprávy.  Sledované období probíhalo mezi roky 2015 až 2018.

Pokuty pro Coinbase

Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) ve své páteční tiskové zprávě uvedla, že kryptoměnový burza Coinbase zaplatí 6,5 milionů dolarů na pokutách. Podle regulačního orgánu hlásila společnost zavádějící údaje o transakcích.

CFTC uvádí, že kryptoburza od ledna 2015 do září 2018 podávala zavádějící a nepřesné zprávy týkající se transakcí s digitálními aktivy. Komise dále uvádí, že obchodní programy Coinbase generovaly pokyny, které obchodovaly navzájem. To mohlo obchodníky uvést v omyl ohledně objemu obchodování.

Komise také pokutovala kryptoměnovou burzu za tzv. wash trades, jelikož podobné obchody vytvářejí nesprávný pohled na objem obchodování. Obviněn byl také bývalý zaměstnanec společnosti, který záměrně a manipulativně zadával příkazy k nákupu a prodeji.

„Během šestitýdenního období – od srpna do září 2016 – bývalý zaměstnanec Coinbase používal manipulativní nebo klamavé zařízení záměrným zadáváním příkazů k nákupu a prodeji v obchodním páru Litecoin / Bitcoin na GDAX.“

Mluvčí společnosti Coinbase ve svém nedávném prohlášením uvedl, že nepřiznal ani nepopřel obvinění ze strany Komise pro obchodování s komoditními futures. V průběhu celého vyšetřování proaktivně spolupracovali s CFTC.

Podle prohlášení příkaz k vypořádání nezahrnuje žádné zjištění újmy zákazníka Coinbase a společnost je pevně přesvědčena, že cílem kryptoburzy bylo vždy vytvořit spolehlivé a bezpečné obchodní prostředí ve prospěch zákazníků.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 143 USD dle KMC.

Závěr

Společnost Coinbase již v minulosti čelila obvinění ze strany regulačních orgánů kvůli praní špinavých peněz. Podobné události nevytváří skvělý obrázek o společnosti. Obzvláště tehdy, kdy kryptoburza veřejně podala papíry, aby uvedla své akcie na burze NASDAQ.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: