Zabavili ukrajinští prokurátoři právě 830 kg stříbra u mimoburzovního kryptogangu?

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zprávy o tom, že prokurátoři v Darnyckém okrese v Kyjevě na Ukrajině nedávno zatkli gang krypto makléřů, kteří umožňovali jednotlivcům v Rusku a oblastech pod ruskou kontrolou směňovat stříbro, hotovost a půdu za kryptoaktiva, se zdají být poněkud zkreslené.

Stříbro, peníze i pozemky

Začátkem tohoto týdne zveřejnila ukrajinská prokuratura oficiální sdělení, v němž vysvětluje, že se gang pokoušel “umožnit uživatelům z Ruské federace a obyvatelům tzv. Doněcké a Luhanské lidové republiky směnit hotovostní a bezhotovostní prostředky za kryptoměny, aniž by platili daně”.

Prokuratura vysvětlila, že zabavila hotovost v hodnotě přibližně 1,7 milionu dolarů, zhruba stejnou směs hřiven, dolarů a eur. Zabavili také 830 kg stříbrných prutů, několik mobilních telefonů a několik USB flash disků.

Kromě toho prokurátoři uvedli, že zabavili šest pozemků o “celkové rozloze přes šest hektarů” a tři byty “o celkové rozloze 380 m2”. Tyto nemovitosti “patří účastníkům trestního řízení, uvedli státní zástupci.

Jeden malý detail

Vše výše uvedené se zdá být pravdivé. Jediným problémem je, že se to ve skutečnosti zřejmě stalo před více než rokem. V dubnu 2021 vydala Bezpečnostní služba Ukrajiny (SSU) téměř totožnou zprávu, která obsahovala i video na YouTube, na němž je vidět, jak policisté zpracovávají zábor.

Ve zprávě SSU se rovněž objevily naprosto stejné záběry, které byly obsaženy ve zprávě prokuratury – důkaz, že k danému incidentu skutečně došlo před více než rokem.

Prokuratura uvedla, že nejmenované zúčastněné osoby byly obviněny z daňových úniků, pokusu o praní majetku získaného trestnou činností a podvodu a že všechny obchody se týkaly kryptoaktiv.

Policisté uvedli, že majetek měl celkovou hodnotu přibližně 3,4 milionu USD a byl nalezen při prohlídkách provedených v Kyjevě a Charkově. Posledně jmenované město je v současné době jedním z epicenter současného vojenského konfliktu a je údajně pod silným útokem ruských sil.

Závěr

Údajně “oznámení” prokuratury se na Západě “setkalo s malým ohlasem”. Vzhledem k tomu, že jde o příběh zjevně více než rok starý, asi není těžké pochopit proč. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img